1. HABERLER

  2. ULUSAL

  3. Balyoz kumpası mağduru 3 subay, darbecilerle sabaha kadar çatıştı
Balyoz kumpası mağduru 3 subay, darbecilerle sabaha kadar çatıştı

Balyoz kumpası mağduru 3 subay, darbecilerle sabaha kadar çatıştı

Balyoz kumpasında 3'er yıl hapis yatan 3 subay, FETÖ'nün darbe girişimini gece evde öğrendi. Beylik tabancalarını alıp sivil kıyafetle Jandarma Genel Komutanlığı'na koştular ve darbecilerle sabaha kadar çatıştılar

A+A-

KARARGAH YAPACAKLARDI

15 Temmuz gecesi darbeciler Jandarma genel Komutanı Org. Galip Mendi’yi, Ankara’da katıldığı düğünden rehin almıştı. Ardından, Jandarma genel Komutanlığı’nı ele geçirmek için harekete geçmişlerdi. Amaçları; Jandarma genel Komutanlığı’nı darbenin yönetim karargahı haline getirmekti.

16 YIL CEZA ALMIŞLARDI

Posta gazetesinin haberine göre, darbe girişimini duyan Jandarma Genel Komutanlığı Personel Daire Başkanı Kurmay Albay Aziz Yılmaz, Jandarma Plan Prensip Başkanı Tuğgeneral Ahmet Hacıoğlu ile Kurmay Albay Ali Demir’i aradı. Bu üç askerin ortak özelliği, Balyoz kumpasında 16 yıl ceza almaları ve 3'er yıl tutuklu kalmalarıydı.

18 HAİN İÇERİ GİRMİŞTİ

Aynı askeri lojmanda oturuyorlardı. Bu üç askere, Albay Nurettin Alkan ile Albay Güven Şağban da katıldı. Yanlarında sadece beylik tabancaları vardı. Sivil kıyafetlerle bir otomobile binip Jandarma genel Komutanlığı’na gittiler. Darbeci Kurmay Yarbay Süleyman Karaca karargahı ele geçirmek için 18 askerle içerideydi.

DESTEK GELENE KADAR ATEŞ

Bu 5 subay, çatışarak içeri girdi. Albay Nurettin Alkan kolundan yaralandı. Çatışma sabaha kadar sürdü. Bu 5 subay, destek gelene kadar Jandarma genel Komutanlığı’nın darbecilerin eline geçmesini önledi. Özel Kuvvetler de sabah 07.00’de komutanlığa operasyon düzenleyip tüm darbecileri öldürdü.

ulusalkanal.com.tr

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT