1. HABERLER

  2. SICAK GÜNDEM

  3. Başkan Nazım Culha, Eşiyle Birlikte Cumhuriyet Gazetesi Dağıttı
Başkan Nazım Culha, Eşiyle Birlikte Cumhuriyet Gazetesi Dağıttı

Başkan Nazım Culha, Eşiyle Birlikte Cumhuriyet Gazetesi Dağıttı

Hatay'ın Arsuz ilçe Belediye Başkanı Nazım Culha, eşi Selda Culha ve CHP Arsuz İlçe Teşkilatı ile birlikte Cumhuriyet Gazetesi'ne yönelik düzenlenen operasyonda gözaltı ve tutuklama kararlarına tepki göstermek ve basın özgürlüğüne destek olmak amacıyla...

A+A-

Hatay'ın Arsuz ilçe Belediye Başkanı Nazım Culha, eşi Selda Culha ve CHP Arsuz İlçe Teşkilatı ile birlikte Cumhuriyet Gazetesi'ne yönelik düzenlenen operasyonda gözaltı ve tutuklama kararlarına tepki göstermek ve basın özgürlüğüne destek olmak amacıyla halka Cumhuriyet Gazetesi dağıttı.

Arsuz merkez, Gökmeydan ve Karaağaç Mahallelerindeki esnafa, halka, araç sürücülerine Cumhuriyet Gazetesi'ni bizzat eliyle dağıtan Başkan Culha, "Hem Cumhuriyetimize, hem Cumhuriyet Gazetesi'ne, hem de basın özgürlüğüne ve laik demokratik Cumhuriyet değerlerine sahip çıkıyoruz" dedi.

Cumhuriyet tarihine tanıklık eden bir gazetenin yaşatılması gerektiğini söyleyen Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha, "Demokrasimize ve Cumhuriyetimize, Cumhuriyet Gazetesine sahip çıkıyor, tutuklamalara tepki olarak, herkes okusun diye Cumhuriyet Gazetesi dağıtıyoruz. Gün Cumhuriyet'e sahip çıkma günüdür. Bu gazete Mustafa Kemal Atatürk'ten adını almış, Cumhuriyet ile yaşıt olan bir gazetedir, mutlaka yaşatılması gerekiyor. Basının susturulmaması için, Cumhuriyeti korumak için, baskılara ve tutuklamalara tepki göstermek için, özgür basın için, düşünce özgürlüğü için sonuna kadar mücadele edeceğiz" dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler