1. HABERLER

  2. SICAK GÜNDEM

  3. Bora o an neler yaşadı? İstanbul-Doha seferinde arıza
Bora o an neler yaşadı? İstanbul-Doha seferinde arıza

Bora o an neler yaşadı? İstanbul-Doha seferinde arıza

Katar Havayolları'nın İstanbul-Doha seferini yapan uçağı, kalkıştan hemen sonra motorunda yaşanan arıza nedeniyle acil iniş yaptı. Uçağın havada arıza yaptığını gören bir vatandaş o anları anlattı.

A+A-

Katar Havayolları'nın İstanbul-Doha seferini yapan uçağı, kalkıştan hemen sonra motorunda yaşanan "alev uzaması" olarak tabir edilen arıza nedeniyle Atatürk Havalimanı'na acil iniş yaptı. Airbus A330 tipi uçak kalkıştan hemen sonra motorunda yaşanan arıza nedeniyle bir süre havada kaldı. Atatürk Havalimanı'na acil iniş yapan uçağın havada kaldığı o anları gören bir vatandaş yaşananları anlattı.


Uçaktan patlama sesleri geldiğini iddia eden vatandaş, uçağı Atatürk Havalimanı'na iniş yapana kadar takip ettiğini belirtti. Uçağın havada arızalanmasına ve iniş yapmasına tanık olan Bora ismindeki vatandaş o anları şöyle anlattı: “Uçağın geçişi esnasında çok ciddi anlamda patlama sesleri geldi. Patlama sesi gelince biz sağa sola baktık. Daha sonra uçağın geldiğini görünce uçağın sol motorunda ki alevleri görmeye başladık. Alevlerle berabere patlama devam etti. Yaklaşık Halkalı Merkez Mahallesi'nden itibaren bizim takip edebildiğimiz 212 civarına kadar sağa meğilli çok geniş bir zaman kitlesi içinde havalimanına doğru geldi. Biz de Halkalı'dan buraya kadar uçağı takip ettik. Yaklaşık 15 dakika kadar uçak havada kaldı.”  

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT