1. HABERLER

  2. ULUSAL

  3. CHP – TOBB kavgası büyüyor
CHP – TOBB kavgası büyüyor

CHP – TOBB kavgası büyüyor

TOBB Başkanı’nın Kılıçdaroğlu’na sert sözlerine tepki gösteren CHP’liler bu konuşmayı unutmayacaklarını, Hisarcıklıoğlu’nun özür dilemesi gerektiğini söyledi.

A+A-

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ile CHP arasındaki kavga büyüyor. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Genel Kurul'da TOBB'u eleştirerek “TÜSİAD kadar yürekli olamadınız” demesi üzerine, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu'ndan sert yanıt geldi.


Hisarcıklıoğlu, Kılıçdaroğlu'na “Kendisi ile beni karıştırıyor herhalde. Ben anamuhalefet partisi lideri değilim. Ben TOBB Başkanıyım. Bana muhalefet etmek istiyorsa, seneye gelir, Türkiye'de beceremedi, burada Odalar Birliğinde de boyunun ölçüsünü alır” dedi.


Bunun üzerine CHP'liler de Hisarcıklıoğlu'na tepki göstererek, CHP'nin bu konuşmayı unutmayacağını, özür dilenmesi gerektiğini söyledi.


“CHP BU KONUŞMAYI UNUTMAZ”

CHP İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Rıfat Hisarcıklıoğlu’nun CHP Genel Başlanı’na karşı bugünkü nezaketsiz konuşması tarihi bir hatadır… CHP’liler bu konuşmayı unutmaz… Sivil toplum faşizmin olduğu ülkelerde iktidara yaranmak için muhalefete vurur… Demokrasilerde cesaretle iktidara karşı durur…” dedi. SÖZCÜ

Önceki ve Sonraki Haberler