1. HABERLER

  2. ULUSAL

  3. CHP’li Özel’den Fethullah Gülen’e ayetli gönderme
CHP’li Özel’den Fethullah Gülen’e ayetli gönderme

CHP’li Özel’den Fethullah Gülen’e ayetli gönderme

Özgür Özel, 15 Temmuz’daki darbe girişimi sonrasındaki süreci değerlendirmek amacıyla CHP İl Başkanlığı’nda teşkilat yöneticileri ve gazetecilerle bir araya geldi.

A+A-

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Özgür Özel, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) lideri Fethullah Gülen’e ayetli göndermede bulunarak, “Her gün Pensilvanya’da Kur’an okuyan, buradaki kişileri kasetler, dini figürler üzerinden etkileyen o hoca efendi bozuntusu Kur’an’ın şu ayetini bir kez okusun: ‘Bana kul hakkıyla gelmeyin’” dedi.

FETÖ lideri Fethullah Gülen’e de ayetli göndermede bulunan Özel, konuşmasına şöyle devam etti:

"Her gün Pensilvanya’da Kur’an okuyan, buradaki kişileri kasetler, dini figürler üzerinden etkileyen o hoca efendi bozuntusu Kur’an’ın şu ayetini bir kez okusun: ‘Bana kul hakkıyla gelmeyin.’ 1987’den bugüne kadar yapılan tüm sınavlarda, kıtkanaat çocuğunu dershaneye yollamış, okula yollamış, kitap almış çocukların anaları, dirsek çürüten çocuklar bir yanda, bu Fethullah efendinin soruları çalıp verip 100 tam puanla önüne geçirdikleri, şimdi bunlar subay oldu diye subay olamayanlar, bunlar öğretmen oldu diye öğretmen olamayanlar, bunlar polis oldu diye polis olamayanlar, aç sefil sürünenler bir yanda. Bu kadar kul hakkıyla Allah’ın karşısına gideceğini düşünen birinin ne kadar dindar olduğunu da tüm kamuoyunun takdirlerine bırakıyoruz. “

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT