1. HABERLER

  2. ULUSAL

  3. FETÖ haini ABD'ye bakın nasıl yalvarıyor
FETÖ haini ABD'ye bakın nasıl yalvarıyor

FETÖ haini ABD'ye bakın nasıl yalvarıyor

Die Zeit gazetesine konuşan FETÖ'nün Almanya'daki temsilcisi Ercan Karakoyun, yüzlerce Fethullahçının Almanya'ya iltica başvurusu yaptığını belirtti.

A+A-

Öte yandan aynı gazetedeki habere göre, Fethullah Gülen, Türkiye'yi her gün özlediğini, Pensilvanya'da ise huzuru bulduğunu söyledi.


Merkezi Berlin'de bulunan Fethullah Gülen yanlısı ‘Diyalog ve Eğitim Vakfı' Başkanı Ercan Karakoyun, yüzlerce Fethullahçının Almanya'ya iltica talebinde bulunduğunu doğruladı.

FETÖ'ye bağlı okullardan da çok sayıda öğrencinin ayrıldığını ifade eden Karakoyun, Die Zeit gazetesine yaptığı açıklamada Stuttgart'daki okuldan örnek verdi. Karakoyun, Stuttgart'daki ‘Bil Okulları'ndan 65 ebeveynin çocuklarını aldığını dile getirdi.

Die Zeit gazetesindeki haberde Fethullah Gülen'in açıklamalarına yer verildi. "Siyaset ve dini birbirine karıştıran ikisine de zarar verir" diyen Gülen, terörist suçlamalarını geri çevirdi. Gülen, "Türkiye'de verdiği vaazlardan derlenen 70'in üzerinde kitabı olduğunu ve bu kitaplarda her tür terörü kınadığını" söyledi. Türkiye'yi her gün özlediğini, Pensilvanya'da ise huzuru bulduğunu belirten Gülen, "Siyasi İslam'ı reddettim. Siyaset ve din birbirine karıştıran ikisine de zarar verir" diye konuştu.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT