1. HABERLER

  2. SICAK GÜNDEM

  3. HUDER darbecilere yönelik suç duyurusunda bulundu
HUDER darbecilere yönelik suç duyurusunda bulundu

HUDER darbecilere yönelik suç duyurusunda bulundu

SİİRT (İHA) - Hukuki Araştırmalar Derneği (HUDER) Siirt Temsilciliği, Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe girişimine yönelik suç duyurusunda bulundu.

A+A-

Hukuki Araştırmalar Derneği Siirt İl Temsilcisi avukat Murat Bülbül, darbecilere karşı ilk suç duyurusunu yaptıklarını belirterek, ayrıca darbeciler hakkında suç duyurusunda bulunmak isteyen Siirtli hemşerilerimiz ile mağdur olanlara yönelik bir kampanya başlattıklarını söyledi.

Kampanya kapsamında bedelsiz hukuki destek vereceklerini belirten Bülbül, “Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın önderliğinde oluşan bu milli duruş ile milletimiz, demokrasisine, birlik ve beraberliğine, geleceğine sahip çıkarak kendi iradesinin en büyük irade olduğunu gösterdi. Bir hukukçu olarak bu tepkilerin yasal yönden de desteklenmesi ve bu darbecilerin işledikleri suçun karşılığı olan cezayı görmeleri için 22 Temmuz 2016 tarihinde ilk suç duyurusunu Siirt Cumhuriyet Başsavcılığına yaptığım başvuru ile gerçekleştirdim. Bu suç duyurusunda milletimiz adına bu darbe girişimine kalkışan darbeci çetenin lideri Fethullah Gülen başta olmak üzere bütün darbeciler ile azmettirici ve işbirlikçilerinin hak ettikleri en ağır cezalara çarptırılmalarını istiyoruz" dedi. 

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT