1. HABERLER

  2. ULUSAL

  3. Makedonya'da Enes İbrahim Fırtınası
Makedonya'da Enes İbrahim Fırtınası

Makedonya'da Enes İbrahim Fırtınası

Muhalefet cephesinin oluşturduğu koalisyonda yer alan Türk Hareket Partisi 11 Aralık seçimlerinde bir aday ile seçimlere katılıyor.

A+A-

16 partiden oluşan koalisyon içinde Sosyal Demokratlar Birliği, Liberal Demokratlar ile Türk, Roman, Sırp ,Ulahve Boşnak partileri de yer alıyor. Türk Hareket Partisi’nden yapılan açıklamaya göre 8 Kasım 2016 tarihinde Gostivar’da düzenlenen  genişletilmiş MYK toplantısında Enes İbrahim oy birliğiyle milletvekili adayı seçilmiştir.  Enes İbrahim 3. seçim bölgesinden 7.sıradan adaydır.

Ufuk Derneği kurucu genel başkanı olan Enes İbrahim daha genç yaşlardan itibaren siyasi ve toplumsal olaylarda aktif rol oynamıştır. 2012 yılının sonlarına doğru Ufuk Derneği başkanlığından istifa ederek, siyaset arenasına geri dönmüştür. Türk Hareket Partisi’nin 2013 yılında düzenlediği kurultayında genel sekreterliğe seçilmiştir. 2014 yılında düzenlenen erken genel seçimlerde Türk Hareket Partisi’nin milletvekili adayı olmuş ve milletvekili seçilmiştir. Makedonya tarihinin en genç Türk milletvekili ünvanınını kazanan Enes İbrahim 32 yaşındadır.

http://habermakedonya.net/thp-milletvekili-adayi-enes-ibrahim-oldu/

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT