1. HABERLER

  2. ULUSAL

  3. Pide fiyatları dudak uçuklatacak
Pide fiyatları dudak uçuklatacak

Pide fiyatları dudak uçuklatacak

Türkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanı Halil İbrahim Balcı, Ramazan Pidesinin fiyatı ile ilgili yaptıkları toplantının sonucunu açıkladı! Peki Ramazan pidesi 2016'da ne kadar olacak?

A+A-

Türkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanı Halil İbrahim Balcı, bugün Kahramanmaraş'ta pide fiyatlarını kamuoyuna açıklayacaklarını belirtirken, Türkiye Ekmek İşverenleri Sendikası Genel Sekreteri Cihan Kolivar,”Vatandaş kaliteli pide yemek istiyorsa 400 gram pide için 3 liradan aşağısı maliyeti kurtarmaz” diye konuştu. Federasyon Başkanı Halil İbrahim Balcı, “Geçen yılla bu yılki pide fiyatında bir değişiklik söz konusu değil. 2016 yılında Ramazan ayında uygulanacak olan pide fiyatını kilogramının 6 liradan fazla olmaması konusunda genelge yayınladık.” dedi. Ramazan pidesinin ortalama 1.5 TL'den satılması bekleniyor.


Toplantıda konuşan Türkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanı Halil İbrahim Balcı, 2016 yılında uygulanacak pide ekmeğinin kilogram fiyatını açıkladı. Federasyon olarak yönetim kurulunda fiyat değerlendirmesi yaptıklarını söyleyen Balcı, şöyle konuştu: “Ülkede uygulanacak ekmek fiyatını Fırıncılar Federasyonunu Yönetim Kurulu olarak değerlendirdik. Oda başkanlarımızla yapmış olduğumuz istişare sonucunda 2016 yılında Ramazan ayında uygulanacak olan pide fiyatını kilogramının 6 liradan fazla olmaması konusunda odalarımızla Mayıs ayında genelge yaptık

Önceki ve Sonraki Haberler