1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Yozgat Askeri birlik istiyor
Yozgat Askeri birlik istiyor

Yozgat Askeri birlik istiyor

Ankara ve İstanbul'da bulunan askeri birliklerin taşınmasının gündeme gelmesinin ardında Yozgat halkı da Yozgat'a bir askeri birlik gelmesi için imza kampanyası...

A+A-

Ankara ve İstanbul'da bulunan askeri birliklerin taşınmasının gündeme gelmesinin ardında Yozgat halkı da Yozgat'a bir askeri birlik gelmesi için imza kampanyası başlattı.

Cumhuriyet Meydanında kurulan standa başlatılan imza kampanyasına vatandaşlar yoğun ilgi gösteriyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a mektup şeklinde yazılan metinde Yozgat halkının her zaman devletinin yanında olduğu belirtilerek, istihdam alanlarının yeterli olmayışından dolayı sürekli göç verdiği belirtilerek, Yozgat'a bir askeri birliğin verilmesini bekledikleri ifade edildi.

Yozgat halkından yürüme engelli vatandaş Davut Bayram'ın sosyal medyadan başlattığı "Yozgat Başkomutana Gidiyor" kampanyası da büyük ilgi gördü. Yozgat halkı bu kampanya kapsamında 26 Ağustos Cuma günü Ankara'ya yürüyerek gidecek ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan Yozgat'a bir askeri birlik isteyecek.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT