1. HABERLER

  2. YAŞAM

  3. Zonguldak'da AHPAŞ BOYAMA SERGİSİ AÇILDI
Zonguldak'da AHPAŞ BOYAMA SERGİSİ AÇILDI

Zonguldak'da AHPAŞ BOYAMA SERGİSİ AÇILDI

Zonguldak Güzel Sanatlar Galerisi’nde Nurten Turt Sanat Atölyesi ve kursiyerleri tarafından Ahşap Boyama Sergisi Açıldı.

A+A-

Nurten Turt Sanat Atölyesi ve kursiyerleri tarafından hazırlanan serginin açılışına Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir, afad İl Müdürü Ahmet Güngör, İŞ-KUR İl Müdürü Gönül Demirsu, Çeşitli STK temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Açılan sergide kursiyerlerin özenle hazırladığı el emeği göz nuru eserler beğeniye sunulurken Zonguldaklı vatandaşlar sergiye yoğun ilgi gösterdi.


Kendi ismini verdiği sanat atölyesi ve açılan sergi hakkında bilgi veren Nurten Turt, “Şuan kursumuz 40 kişi ile devam etmekte aramıza katılmak isteyenler kursumuza kayıt olmaları gerekiyor. Haftanın iki ile beş günü arasında kurslarımız var. Herhangi bir koşumuz yok biz bu işe hobi ve terapi amaçlı bakıyoruz. Öğrencilerimiz ahşap boyamadan öte ben yaptım öz güvenini yaşıyorlar ve çıkarttıkları temadan dolayı çok mutlu oluyorlar bizde bu konuda onlara yardımcı olmaya çalışıyoruz” şeklinde konuştu.


Serginin açılışını yaparak, eski günlerine döndüğünü ifade eden Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir, “Sergiye girince çok mutlu oldum. Öğretmenlik döneminde öğrencilerimize yaptırdığımız işleri sergilerdik o günlerime döndüm. Hocamız gerçekten çok güzel çalışmış ve bu konuda becerikli arkadaşları güzel tespit etmiş ve hayata kazandırmış. Ben kendilerini bu çalışmadan dolayı tebrik ediyorum” dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler