1 adet ayvayı doğrayın tabak içerisine böyle dizin üzerine bal döküp yerseniz o sorunu bitirir!

1 adet ayvayı doğrayın tabak içerisine böyle dizin üzerine bal döküp yerseniz o sorunu bitirir!

En sevilen yiyeceklerden birisi olan Ayva kış meyveleri arasında en sağlıklı besinlerdendir. Ancak ayvayla birleşimiyle harika bir şifa ortaya çıkıyor

Sizi bilmem ama ben her gün bir adet ayva mutlaka yerim kış aylarında. Boğazıma bazen takılması rahatsız etse de onun doğal bir şifa meyvesi olduğunu biliyorum. Ayva reçeli de en güzel reçellerdendir. Ayvanın kabuğunu bile ziyan etmiyor mutlaka ayva kabuklarından çay yapıyor içiyorum.

İşte böylesine muhteşem besinin bilinmeyen bir şifası var. Ulusalpost Sayfalarında o şifayı sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Sizlerde arkadaşlarınızla paylaşıp onların yararlanmasını sağlayabilirsiniz..

Evet efendim tarif gerçekten çok basit. Yapmanız gereken fotoğraftaki gibi ayvaları dilimlemek ve üzerine bir iki tatlı kaşığı bal gezdirip afiyetle yemek.

Peki bu tarif ne işe yarayacak?

Ayva ve balın birleşimi sayesinde doğal bir enerji depolamış olacaksınız. Bütün bununla birlikte ayva üzerine bal dökülüp yenildiğinde bulantı problemi ortadan kalkacaktır.

Kusmayı engelleyecek bu tarif aynı zamanda bedenimizde bakteri ve mantar oluşumu engelleyecektir. En az muz kadar lif içeren ayva balla birleşince kilo vermeye de yardımcı olacaktır. Kan yapıcı faydası olan ayva ve balın bir çok alerjik hastalığa da iyi geldiği bilinmektedir...

Ayva Kabuklarından çay nasıl yapılır?

Ayva kabuklarını ve çekirdeklerini bir demliğe ekleyelim üzerine bir kaç adet karanfil ve kabuk tarçın ekleyelim. Bir iki dilim zencefilde ekleyin. Birlikte kaynatın. 8 dakika kadar kısık ateşte demlendirin ve ardından süzgeç yardımıyla içine 1 tatlı kaşığı bal ekleyip içebilirsiniz.

Bu çay sayesinde soğuk algınlığı ve gribe karşı koruyucu bir kalkan oluşturmuş olacaksınız

Haber Sitelerinin Dikkatine - Ulusalpost - Aktif Link vermeden bu içerik alıntılanamaz...

İlgili Haberler
En Yeniler