1 Bardak İçine 1 Kaşık Naneyi Ekleyip Kaynatıp İçince O sorun geçiyor

1 Bardak İçine 1 Kaşık Naneyi Ekleyip Kaynatıp İçince O sorun geçiyor

Bazı Şifalı Bitkiler gerçekten kendisine hayran bırakıyor: Şimdi Size vereceğimiz bilgiler sizi şaşırtabilir....

Ağız Kokusu Bazen Sinir bozucu olabiliyor. İş görüşmesine giderken bir tanıdığınızla buluşurken veya toplu taşıma aracına bindiğinizde.

Bu rahatsız edici sorunun altında elbette bir sağlık problemi yatıyor olabilir.

Bunun için bir doktora gitmenizde yarar var.

Ancak Evde uygulayacağınız bazı bitkisel çözümler bu problemi ortadan kaldıraiblir.

Şimdi sizlere bunlardan bahsedeceğiz.

Nane Kaynatmak : Sarımsak ve soğan gibi yoğun kokuların üzerini bastırır ve nefesinizi tazeleyerek kötü kokuyu giderir. Bir bardak su içine bir çay kaşığı kuru nane ekleyip kaynatın ve günde 2 bardak tüketin.

Maydanoz : Nane ile benzer özelliklerdedir. Maydanozu ezerek elde edeceğiniz suyu günde 3 yemek kaşığı miktarda tüketin. Daha fazla tüketirseniz yan etkisi olabilir.

Anason : Ağızdaki bakterilerin üremesini engeller. Nefesi tazeleyerek kötü kokuyu ortadan kaldırır. Yemeklerden sonra 3-4 adet anason meyvesi çiğneyebilir ya da anason çayı içebilirsiniz.

Kamkat : Portakal, mandalina, bergamot, limon gibi turunçgiller ailesine ait bir meyve türüdür. Antalya bölgesinde yetiştirilmektedir. Küçük yapılı olduğu için kabukları ile birlikte tüketilebilir. Kamkat meyvesi ile kötü nefes kokusuna engel olabilirsiniz. Ağızı temizleyerek bakterilerden uzaklaştırır ve taze bir nefes sağlar.

Ağız Kokusundan Kurtulmak için bolca Su tüketin. Dişlerinizi ve dilinizi düzenli olarak fırçalayın. Ayrıca yoğurt tüketmeye özen gösterin.

Rahatsız edici bir probleminiz varsa doktora gitmeyi ihmal etmeyin. Bazen Ağız kokusu ciddi rahatsızlıkların habercisi olabiliyor:

İlgili Haberler