1 Bardak içmek 3 günde akciğerleri temizliyor! Şaşırtan etkisi ortaya çıktı

1 Bardak içmek 3 günde akciğerleri temizliyor! Şaşırtan etkisi ortaya çıktı

Akciğer toksinlerinden arınmak için bu detoksu uygulayın. Üç günde daha sağlıklı bir nefese kavuşun.

Şehrin kirli havası, hava şartları ve maruz kalınan kimyasallar akciğerde toksin oluşumuna neden olmakta. Tarifini vereceğimiz karışımı deneyerek akciğerlerinizi bu toksinlerden arındırabilirsiniz. İşte detoks etkisi olacak karışımın tarifi…

Sigarayı yeni bırakmış olanların oldukça memnun kaldığı, deneyenlerin ise üç gün içerisinde büyük bir rahatlama yaşadıklarını belirttikleri detoksu yağmadan önce dikkat edilmesi gereken noktalar var. Uygulamaya başlamadan önce süt ve süt ürünleri tüketilmemelidir. İki günlük hazırlıktan sonra detoksa başlayabilirsiniz.

Kahvaltıya başlamadan önce iki adet limon sıkın ve bunu 300 ml suya ekleyip için. Sonrasında yine 300 ml greyfurt veya ananas suyu tüketin. Greyfurt ve ananas suyu içerisinde barındırdığı antioksidanlar ile solunum yollarına faydalıdır.

Kahvaltı yaparken kanın alkalize olmasına yardımcı olan havuç suyu için. 300 ml havuç suyu yeterli olacaktır.
Öğlen ise potasyum bakımından zengin meyvelerden kayısı, muz veya armut suyu tüketin. 400 ml kadar meyve suyu vücut için yeterli olacaktır.

Yatmadan önce akciğerdeki enfeksiyona sebebiyet verebilecek bakterileri yok eden yaban mersini suyu 400 ml kadar içilmelidir.

Detoks süresince ter yoluyla da toksin atmak için günde 20 dakika sıcak banyo yapabilirsiniz. Üç günden fazla yapılmaması gereken detoksa başlamadan önce doktorunuza danışın.

Akciğer sağlığı için bu yiyecekleri tüketin

Keçiboynuzu: Sigara tüketen kişiler için faydalıdır. Sigaranın kötü etkilerinin tedavisi için bir litre su içerisine beş tan keçiboynuzu atılarak kaynatılır. Aç karnına içilen su akciğerlere de yarar sağlar.

Sarımsak: Sarımsağın içinde bulunan alisin kimyasalı akciğer temizliğinde etkilidir.

Okaliptüs: Doğal bir antibiyotik olan okaliptüsün içerisinde  bulunan uçucu yağlar akciğerde oluşan enfeksiyonlara iyi gelir. Okaliptüs kan basıncını arttırır ve vücuttaki kanın artmasını sağlar. Okaliptüsün çayını içmek bronşit ve sinüzite iyi gelmektedir. Buharını soluma yoluyla da öksürük ve bronşit tedavisine katkı sağlar.

Ebegümeci: Balgam attıran ve akciğer kanseriyle savaşan ebegümeci bitkisi sigara etkilerini azaltır. Öncelikle bir miktar bitki suda kaynatılır ve beş ila altı saat bekletilir. Bekletildikten sonra aç karnına bir bardak tüketilir.

Zencefil: Dilerseniz çayını tüketin dilerseniz direkt yiyin; zencefil akciğerleri çeşitli toksinler, mukus ve istenmeyen parçacıklardan arındırır.

İlgili Haberler