1 Bardak Turşu Suyunun İçine Bal Ekleyip Karıştırıp İçin O sorundan kurtarıyor

1 Bardak Turşu Suyunun İçine Bal Ekleyip Karıştırıp İçin O sorundan kurtarıyor

Turşu Suyuyla Balı Karıştırıp İçtiğinizde şaşırtıcı bir etkisi var: Ancak Turşu Suyunun doğal evde yapılmış turşu suyu olmasına dikkat etmelisiniz. Peki ne gibi bir faydası var?

Turşu En sevdiğimiz Milli yiyeceklerimizden. Yazdan çeşit çeşit turşular hazırlanır ve bu turşular kış aylarında afiyetle yenir.

Turşunun Lezzeti ayrı faydası ise ayrı. Ancak Turşu Suyu çok daha yararlı. İstanbul'da balık ekmek yerken hatırlayın direk turşu suyuda satanlar vardır.

Ancak O turşu suyu öyle faydalı ki işte bu bilgileri öğrenince çok şaşıracaksınız. Her markette turşu reyonu artık var. Ancak evde yapılan turşular sizin tarafınızdan yapılacağı için çok daha iyi olabilir.

Evde kolaylıkla yapabileceğiniz turşu suyundan elde edeceğiniz bir tariften söz edeceğiz.  Ama öncelikle gelin size Turşu Suyunun harika yararlarından bahsedelim:

İşte Turşu Suyunun Sıradışı Etkileri

Sivrisinek ısırıklarının kaşıntısı her zaman dayanılmaz olmuştur. Sizde aynı fikirdeyseniz bir miktar turşu suyunu pamuğa batırın. Daha sonra kaşınan bölgeye belli aralıklarla bandırarak uygulayın.

Bir süre sonra kaşıntı ve kızarıklığın azaldığını fark edeceksiniz.

KAS TUTULMALARINA İYİ GELİR

Turşu suyunda bol miktarda sodyum ve potasyum bulunur. Yapılan araştırmalara göre spordan bir saat önce içilen turşu suyu kas ve kramp sorunlarını büyük ölçüde azaltıyor.

MİDE EKŞİMESİNE İYİ GELİR

Mide ekşime problemini sık sık yaşıyorsanız bir miktar turşu suyu ile balı karıştırın. Mide ekşimesinden eser kalmayacak.

GÜNEŞ YANIKLARINI GEÇİRİR

Turşu suyunun tuzlu olması sizi kesinlikle yanıltmasın. Turşu suyundaki mineraller güneş yanıklarına iyi gelerek yanma hissinizi kısa sürede azaltacaktır. Yanık olan bölgeye bir miktar turşu suyu sürün ve sonucu kendi gözlerinizle görün.

FARANJİTE İYİ GELİR

Turşu suyunda yer alan sirke en az antibiyotik şurupları kadar etkilidir. Faranjitin verdiği zararlardan kısa sürede kurtulmak istiyorsanız bir bardak turşu suyu size şifa olacaktır.

Görüldüğü Üzere Turşu Suyunun Çok şaşırtıcı etkileri var: Peki böylesine değerli olan turşu suyunun başka faydaları yok mu? Var elbette. Onlarda sırasıyla şöyle

Afiyetle içtiğimiz Turşu suyu böbrek üstü bezlerini çalıştırarak vücuttaki sıvı oranını dengelemeye yardımcı olur Öte yandan Turşu Suyu. - Güçlü bir antioksidan olduğundan bağışıklık sistemini güçlendirir ve bizi hastalıklara karşı korur. Öte yandan Turşu Suyu Metabolizmayı çalıştırarak kilo vermek isteyenlere yardımcı olur Yapılan araştırmalarla kanıtlandığı gibi Turşu Suyu çünkü Vücutta yağ birikimine izin vermez.

Bilgiler hoşunuza gittiyse sizlerde arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz..

İlgili Haberler