1 Çay kaşığı acı biberi çorabınıza dökünce o sorun geçiyor

1 Çay kaşığı acı biberi çorabınıza dökünce o sorun geçiyor

Herkesi Şaşırtan bir bilgiden bahsedeceğiz. Duyunca şaşırabilirsiniz ama acı biberin ilginç bir etkisi var! İşte o bilgi

Acı bibersiz menemen yiyemem ben. Örneğin mercimek çorbama bile acı biber mutlaka serpiştiririm. Kısacası acı biber benim her şeyim.

Ancak acı biberi yiyecekler haricinde başka yerlerde de kullanabilirmişiz. Haberi ilk olarak mynet üzerinde okudum. Başkalarının da öğrenmesi adına Ulusal Post sayfalarında paylaşmaya karar verdim

Siz ne dersiniz bilemedim ama ben gerçekten şaşırdım. İlginç bilgiler var: Acı biberin bu etkisini inanın daha önce hiç duymamıştım

Eminim Sizlerde çok şaşıracaksınız. Bilgiler hoşunuza giderse arkadaşlarınızla paylaşmayı ihmal etmeyin:

Karıncalar için arnavut biberi

Eğer evinizde karınca istilası yaşanıyorsa çare arnavut biberi olabilir. Karınca ya da haşerelerin olduğu bölgeye acı arnavut biberi dökerseniz bu sorunu çözmüş olursunuz.

Çamaşırların rengini açmak için karabiber

Renklilerle beyazları ayrı ayrı atma derdini bitirebilecek bir formül. Çamaşırlarınıza bir çay kaşığı karabiber atarsanız koyu renk çamaşırlarınızın rengi beyazlara bulaşmayacaktır.

Çoraplara kırmızı biber

Kışın ayaklarınız çok üşüyorsa çorabınıza bir miktar kırmızıb pul biber dökün.

Baş ağrısını giderir

Zeytinyağı ile pul biberi karıştırıp şakaklarınıza sürerseniz tansiyonunuz dengelenir. Bu formül ayrıca alerjiye bağlı baş ağrısını da gideriyor.

Cilt problemlerini yatıştırır

Karabiber ve zeytinyağını karıştırarak egzama ve döküntü gibi cilt problemlerini yatıştırabilirsiniz. Sivilcelerinizden kurtulmak için ise çekilmemiş karabiber tanelerini suyun içinde ezdikten sonra sivilcelere sürebilirsiniz.

Kabızlığa iyi gelir

Karabiber ve balı karıştırın. Bu karışıma su ekleyin. Ardından bu karışımı ısıtıp için. Bu karışım kabızlık problemiyle baş edecektir.

Soğuk algınlığına iyi gelir

Soğuk algınlığı tedavisinde karabiberin etkili olduğu bilinen bir gerçek. Kaynayan suya bir miktar karabiber ekleyip içerseniz sinüslerinizin açılmasına yardımcı olur ve nasal yollarınızı rahatlatır.

Mynet