1 Çay Kaşığı tarçın yediğinizde o sorun geçiyor

1 Çay Kaşığı tarçın yediğinizde o sorun geçiyor

Tarçın tüketmenin şaşırtıcı bir faydasından bahsedeceğiz. Gerçekten inanılır gibi değil..

Sevilen bir baharat olan Tarçın Antioksidan bakımından zengin bir kaynaktır. Öte yandan tarçın enfeksiyonlara karşı koruyucu bir kalkandır. Diyabet hastalığıyla savaşta büyük önem taşır.

Emziren annelerin süt üretimini artırır öte yandan kilo vermeyi hızlandırır.

Şimdi sizlere tarçın'ın daha önce duymadığınız bir sırrından bahsedeceğiz.Sizlerde arkadaşlarınızla bu bilgileri paylaşıp onların faydalanmasını sağlayın

Tatlıların vazgeçilmezi olan tarçınla ilgili son araştırma ezber bozdu. Tarçının faydalarını duyunca kullanım oranını artıracaksınız.

Gerek sütlaç gerekse tatlılar için vazgeçilmez olan tarçın bakın ne işe yarıyormuş : Bir öğünde bir çay kaşığının dörtte biri kadar tarçın tüketmek yemek sonrası insülin artışını engelliyor, çabuk acıkmamanızı sağlıyor.Yani tarçın kilo vermede etkili bir besin kaynağı olarak karşımıza çıkıyor.

Uzmanlara göre tarçın ayrıca antioksidan deposu olma özelliği taşıyor.

Kalp sağlığına karşıda oldukça faydalı olan tarçın Kan dolaşımını hızlandırır ve vücut dokusunun kendini yenileme kapasitesini artırır.

Diyabet hastaları için önerilen tarçın ayrıca beyni koruyarak Bilişsel zayıflamaya karşı savaşır, beyin fonksiyonlarını korur.