1 Çay Kaşığı Tüketmek Hafızanın Yenilenmesini Sağlıyor ve...

1 Çay Kaşığı Tüketmek Hafızanın Yenilenmesini Sağlıyor ve...

Hafıza Probleminiz varsa unutkanlıkla baş etmek istiyorsanız bu baharatın etkilerinden mutlaka yararlanın..

Unutkanlık Problemiyle baş etmek istiyorsanız eğer hafızanızı mutlaka korumak zorundasınız. Yaş ilerledikçe herkesin başına gelebilecek bir problem olan unutkanlık bazı yöntemlerle durdurulabiliyor.

Yediğiniz içtiğiniz besinler beyin sağlığınızı korumaya yarıyor. Aşırı stres halindeki bireyler kuşkusuz çok daha fazla beynini yorduğundan ileri yaşlarda en çok hafıza problemi yaşayan kişiler oluyor.

Yıllardır yapılan araştırmalar hafıza ve beyin sağlığı üzerine ilginç sonuçları ortaya çıkardı.

Şimdi sizlere bahsedeceğimiz baharat eminiz çoğunuzun mutfağında var. Ama bu yararını pek bilen yok.

Siz onu sadece baharat olarak kullanıyorsanız yanılıyorsunuz. Bakın nasıl bir faydası çıktı..

Tayvan’da yapılan araştırma, kahvaltıda bir gram bile tüketmenin diyabetin ilk evresinde ve bilişsel becerilerinde azalma riski bulunan kişilerin hafızasını güçlendirdiğini gösterdi. Nasıl tüketilmeli, İşte mucizevi faydaları;

Diyabet teşhisi koyulan 60 yaşın üzerinde kadın ve erkeklerin katıldığı araştırmada, bilim adamları zerdeçalın hafızaya etkisini araştırdı. Katılımcılar kahvaltıdan önce ve saatler sonra hafıza testine tabi tutuldu. Kahvaltıda bir gram zerdeçal tüketen katılımcılar testlerde daha başarılı oldu.
ZERDEÇAL İLE SÜPER ZAYIFLAMA

Malzemeler:* 4-5 yemek kaşığı yağsız yoğurt* 1 çay kaşığı toz tarçın* 1 çay kaşığı zeytinyağı* 1 çay kaşığı zerdeçal tozu* 1 çay kaşığı zencefil tozu

Zayıflatan İksirin Yapılışı:4-5 yemek kaşığı yağsız yoğurdu bir kaseye koyuyoruz ve içine malzemelerin tamamını ekleyip karıştırıyoruz. Hazırladığımız bu yoğurt kürünü sabah, öğlen ve akşam yemeklerden 1-2 saat önce aç karnına tüketiyoruz.

PEKİ ZERDEÇAL NASIL TÜKETİLMELİ?

Hindistan’da günde en az 1 çay kaşığı zerdeçal kullanılmaktadır. Bu nedenle, Hintlilerde akciğer, meme, böbrek kanserleri daha az görülmektedir. Ayrıca Alzheimer oranı yaşlılarda yok denecek kadar azdır.

Zerdeçalın zeytinyağı, karabiber, kırmızıbiber ile birlikte tüketilmesi vücut tarafından tamamen emilmesini sağlamaktadır. Zerdeçalı kaynayan her yemeğe 1 tatlı kaşığı eklemekle kullanabilirsiniz. Hemen hemen her yemeğe yakışan bir tadı vardır. Süte ekleyerek içilebileceği gibi çayı da tüketilebilir. Fakat belki de en etkili kullanım salatalara ekleyerek, limon ve baharatlar ile kullanımıdır

ULUSALPOST