1 Diş Sarımsağı Kulağınızda 30 dakika bekletin o sorun hemen geçer

1 Diş Sarımsağı Kulağınızda 30 dakika bekletin o sorun hemen geçer

Sarımsağın Pek Bilinmeyen bir sırrı daha ortaya çıktı! Öğrendiğinizde çok ama çok şaşıracağınız bir detay var:

Sarımsağı Hemen Hemen bir çok yiyecek içerisine mutlaka ekliyorum. Sarımsağın yararlarını aslında uzun zamandır biliyorum ve takip ediyorum. Bu konuyla ilgili yer alan ne kadar içerik varsa inceliyorum.

Sarımsak küçük yaştan itibaren büyük annemin sevdirdiği bir sebze. Soğan da benim için önemli ama dediğim gibi sarımsağı mutlaka her yemeğe eklemeye çalışıyorum

Çünkü bilindiği gibi Sarımsak şifa deposu bir yiyecek. Genel olarak çiğde tüketilebiliyor ama pişince çok daha iyi oluyor. Son dönemlerde közlenmiş sarımsağında mucizelerinden bahsediyor bir çok kişi.

Size sarımsakla ilgili ne kadar bilgi varsa bu  içerikte paylaşmaya çalışacağım. Sizlerde arkadaşlarınızla paylaşarak onlarında bilgilenmesini sağlayabilirsiniz. Sarımsak her ne kadar faydalı olsa bile kokusu nedeniyle kuşkusuz bazılarımız tercih etmez.

Bu içerikten sonra belki onlarda sarımsak tüketmeye başlayabilirler. İşte herkesin bilmesi gereken o harika bilgiler.

SARIMSAĞIN BİLİNMESİ GEREKEN YARARLARI NELERDİR?

Sırasıyla faydalarından söz edecek olursak Sarımsak : bakteri, maya, mantar, parazitler ve virüsler üzerinde antimikrobiyal Bir etkiye sahiptir. – Sarımsak öte yandan Kalp krizi ve ateroskleroz gibi kardiyovasküler sorunlara karşı bizi korumaktadır.

– Sarımsağın antimikrobiyal etkisi, yüksek tansiyon, felç ve kalp krizi gibi sorunların yaşanmasınıda engellemekte ve en aza indirmektedir.

Bu Şifa Deposu Sarımsağın Daha Önce duymadığınız şaşırtıcı etkileri ise bakın neler. Sizlerde sevdiklerinizle paylaşabilir onların faydalanmasını sağlayabilirsiniz:

Kadın Sağlığı Açısından Çok Yararlı Japonya’da 41 bin kadın üzerinde 5 yıl süren bir araştırma yapıldı. Bu araştırmadan çıkan sonuçta haftada bir sarımsak tüketen kadın ile ayda bir sarımsak tüketen kadınlar arasındaki kolon kanseri riski farkının yüzde 35 olduğu gözlemlendi. 

Kuru sarımsak ekstresinde S-allil sistein, S-allil merkaptosistein, saponinler, uçucu yağlar, allin, allisin, ajoen, diallil trisülfür, sitral, geranoil, linalool, s-metil-1-sistein sülfoksitprotein, mineraller, vitaminler, lipitler, aminoasitler, prostaglandin A2 ve F1 , allinaz, peroksidazlar,mirosinaz bulunur. Ezilmiş çiğ sarımsak ise en fazla allisini içeriyor.

Mantara karşı Etkili Sarımsağın, hayvanlar üzerinde yapılan test sonucu vücutta oluşan 6 kanser türünün (göğüs, kolon, yemek borusu, prostat, cilt ve mide) ilerlemesini ve gelişmesini engellediği görüldü. Besin ve su kaynaklı patojenler, mantar gibi fungal enfeksiyonlar ve solunum enfeksiyonlarına karşı antimikrobiyal etkinlik gösterir. 

Tümörü Önler Kanserin önlenebilmesi için yapılan ilk araştırmanın sonucu 1957 yılında yayınlandı. Bu raporda sarımsaktan elde edilmiş olan alisin maddesi kanserli farelere enjekte edildi ve bu farelerin normalden 6 hafta daha uzun yaşadığı ortaya çıktı.

Halsizliği Gideriyor Sarımsağın kanserden korunmada, kanser tedavisinde, arteroskleroz, kardiyovasküler hastalıklar, dolaşım bozuklukları, yüksek kolestrol, hipertansiyon, mikrobik enfeksiyonlar, deri enfeksiyonlarında etkili olduğu görülmüştür. 

Mucize Formül : Sarımsağın antibiyotik etkisi olduğundan kulak enfeksiyonunuz varsa, bir ipe bağladığınız bir diş sarımsağı kulak dışına yerleştirip yarım saat bekleyin sorunun çözüldüğünü göreceksiniz.

Bu harika bilgileri sevdiyseniz sizde arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz:

SARIMSAK görüldüğü üzere en faydalı nimetlerden birisi. Ancak lütfen doğal olanını tercih edin. Güvendiğiniz yerlerden satın alın. Ucuzdur bu bundan alayım demeyin! Güvendiğiniz yerlerden alışveriş yapmaya  çalışın. Ancak bu yararlarından doğal olanını tercih ederseniz yararlanabilirsiniz