1 Diş sarımsağı Kulağınızda yarım saat bekletince o sorun geçer

1 Diş sarımsağı Kulağınızda yarım saat bekletince o sorun geçer

Sarımsağın Etkisi inanılmaz derecede şaşırtıyor. Doğal Şifa Sarımsak Bakın ne gibi bir etkiye sahip:

Sarımsak Her kesimden insanın kolaylıkla bulabildiği bir yiyecek. Soğandan sonra en çok tüketilen yiyecek. Gerek Soğan gerekse Sarımsak tıbbın doğal ilacı olarak bilinmektedir.

Peki Sarımsağın başka etkileri var mı? Sarımsak Sadece yiyecek olarak mı tüketilir. Sağlık alanında güzelllik alanında hiç mi yok kullanım alanı elbette var:

Sarımsaklı şampuan duymadınız mı?

Elbette duymuşşsunuzdur. Peki Bu harika yiyeceğin başka faydaları var mı? Şimdi bunları sizlerle paylaşacağız. Sizlerde arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz:

İşte Sarımsağın bilinmeyenleri..

Sırasıyla faydalarından söz edecek olursak Sarımsak : bakteri, maya, mantar, parazitler ve virüsler üzerinde antimikrobiyal Bir etkiye sahiptir. – Sarımsak öte yandan Kalp krizi ve ateroskleroz gibi kardiyovasküler sorunlara karşı bizi korumaktadır.

– Sarımsağın antimikrobiyal etkisi, yüksek tansiyon, felç ve kalp krizi gibi sorunların yaşanmasınıda engellemekte ve en aza indirmektedir.

Bu Şifa Deposu Sarımsağın Daha Önce duymadığınız şaşırtıcı etkileri ise bakın neler. Sizlerde sevdiklerinizle paylaşabilir onların faydalanmasını sağlayabilirsiniz:

Kadın Sağlığı Açısından Çok Yararlı Japonya’da 41 bin kadın üzerinde 5 yıl süren bir araştırma yapıldı. Bu araştırmadan çıkan sonuçta haftada bir sarımsak tüketen kadın ile ayda bir sarımsak tüketen kadınlar arasındaki kolon kanseri riski farkının yüzde 35 olduğu gözlemlendi. 

Kuru sarımsak ekstresinde S-allil sistein, S-allil merkaptosistein, saponinler, uçucu yağlar, allin, allisin, ajoen, diallil trisülfür, sitral, geranoil, linalool, s-metil-1-sistein sülfoksitprotein, mineraller, vitaminler, lipitler, aminoasitler, prostaglandin A2 ve F1 , allinaz, peroksidazlar,mirosinaz bulunur. Ezilmiş çiğ sarımsak ise en fazla allisini içeriyor.

Mantara karşı Etkili Sarımsağın, hayvanlar üzerinde yapılan test sonucu vücutta oluşan 6 kanser türünün (göğüs, kolon, yemek borusu, prostat, cilt ve mide) ilerlemesini ve gelişmesini engellediği görüldü. Besin ve su kaynaklı patojenler, mantar gibi fungal enfeksiyonlar ve solunum enfeksiyonlarına karşı antimikrobiyal etkinlik gösterir. 

Tümörü Önler Kanserin önlenebilmesi için yapılan ilk araştırmanın sonucu 1957 yılında yayınlandı. Bu raporda sarımsaktan elde edilmiş olan alisin maddesi kanserli farelere enjekte edildi ve bu farelerin normalden 6 hafta daha uzun yaşadığı ortaya çıktı.

Halsizliği Gideriyor Sarımsağın kanserden korunmada, kanser tedavisinde, arteroskleroz, kardiyovasküler hastalıklar, dolaşım bozuklukları, yüksek kolestrol, hipertansiyon, mikrobik enfeksiyonlar, deri enfeksiyonlarında etkili olduğu görülmüştür. 

Mucize Formül : Sarımsağın antibiyotik etkisi olduğundan kulak enfeksiyonunuz varsa, bir ipe bağladığınız bir diş sarımsağı kulak dışına yerleştirip yarım saat bekleyin sorunun çözüldüğünü göreceksiniz.

Bu harika bilgileri sevdiyseniz sizde arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz: