1 Gecede Sivilceleri Yok Edip Kurutmak Mümkün Bu Tarifi Hemen Deneyin

Sivilcelerden kurtulmak için vereceğimiz bu tarif sayesinde 1 gecede sivilcelerinizden kurtulacaksınız.

1 Gecede Sivilceleri Yok Edip Kurutmak Mümkün Bu Tarifi Hemen Deneyin
Yayınlanma Tarihi : 21 Ocak 2021 19:01

Sivilce her yaştan insanın başına gelen can sıkıcı bir durumdur. Ancak evde çok basit ve kolay bazı yöntemlerle 1 gecede sivilceyi kurutmak mümkün.

Vereceğimiz bu tarif sayesinde bir gecede sivilceleri yok edebileceksiniz. Önce nasıl bir uygulama yapmanız gerektiğini anlatacağız ardından ise sivilceyi kurutan maske tarifini sizlerle paylaşacağız. İşte işinizi kolaylaştıracak bilgiler.

Ucu Çıkmamış Kör Sivilceler Nasıl Geçer

Sıkmak Ya Da Patlatmayın

Gözünüze ne kadar batarsa batsın sakin kör bir sivilceyi sıkmayı denemeyin. Bu tür sivilceler cildin üstüne çıkmadığı için patlatmak ya da sıkmak zordur. Kör bir sivilceyi sıkmak orada biriken iltihabı daha da kötüleştirebilir. Sadece bu da değil, aynı zamanda cildinizi yok yere tahriş etmiş ve daha da o bölgenin kızarmasına sebep olursunuz.

Sıcak Kompres Yöntemini Deneyin

Kör sivilcenin olduğu bölgeye uygulayacağınız sıcak kompresler o bölgedeki ağrıyı ve gerginliğe giderecektir. Gün içerisinde 2-3 kez yaklaşık 10 dakika kadar uygulayacağınız sıcak kompres bölgedeki iltihabın iyileşmesini sağlayacaktır.

En Doğalından Elma Sirkesi

Her evde bulunan ve salataların olmazsa olması elma sirkesi yöntemine başvurun. Elma sirkesi en doğal antiseptik bir üründür. Bu özelliği sayesinde cildi bakterilerden arındırır ve sivilcelere karşı adeta savaşır. Sivilce ve sivilce lekelerini iyileştirir. Aynı zamanda kör sivilcenizin üzerine bir pamuk yardımıyla uygulayacağınız elma sirkesi, ağrıyı alacak ve iyileşmesini sağlayacaktır.

Yumurta ve Limon Maskesi

Sadece 1 çay kaşığı limon ve 1 yumurta beyazını işinizi görecektir. Gelin hep birlikte hazırlanışına da bakalım. Öncelikle bu maskeyi akşam saatlerinde yapmanızda fayda olacağını söylemeden geçmeyelim. 1 yumurtanın sadece beyazını alın ve iyice çırpın. Daha sonra içerisine 1 çay kaşığı limon ekleyin ve çırpmaya devam edin. Elde ettiğiniz bu karışımı temiz cildinize dairesel hareketlerle adete peeling yapıyormuşçasına sürün. Yaklaşık 15 dakika kadar bekledikten sonra ılık su ile durulayın. 

 

İlgili Haberler