1 Hafta boyunca zeytinyağını 1 kaşık böyle yerseniz o sorun geçiyor

1 Hafta boyunca zeytinyağını 1 kaşık böyle yerseniz o sorun geçiyor

Zeytinyağının daha önce duymadığınız Süper faydası. Duyduğunuza çok şaşıracaksınız hemen deneyeceksiniz..

Zeytinyağı Zeytinin Özüdür. Zeytin yaşam için oldukça faydalı ve gerekli bir meyvedir. Zeytinin bizzat kendisi bile oldukça faydalı iken Özü olan zeytinyağı Dünyanın en sağlıklı meyve suyudur.

Zeytinyağının başlıca mucizeleri arasında karaciğeri temizlemesi yer alır. Sindirim Sistemimizi düzenleyen zeytinyağı yüksek miktidarda antioksidan içermektedir.

Belki merak edenler olacaktır: Antioksidan, vücudun çevresel ve diğer basınçlara reaksiyon olarak ürettiği dengesiz moleküller ve serbest radikallerin neden olduğu hücrelerin zarar görme durumunu önleyen veya yavaşlatan vücudumuz için gerekli bir maddedir. Eksikliğinde bir çok sağlık problemiyle karşılaşabiliriz.

Zeytinyağının bir diğer mucizesi ise kemiklerimize olan faydasıdır. Cildimizi koruyan zeytinyağı aynı zamanda saç bakımımız için gereklidir.

Diyabet hastalarına iyi gelen zeytinyağı kan basıncını düzenlemesiyle bilinir..

Şimdi Sizlerle Zeytinyağının gücünden bahsedilen bir içerikten bahsedeceğiz. Sizlerde bu harika bilgiyi arkadaşlarınızla paylaşabilir ve onların faydalanmasını sağlayabilirsiniz..

Spordan uzak kalmak ve sürekli işlenmiş gıda tüketmek, birçok kronik hastalığa zemin hazırlıyor. Eğer yaşamınız boyunca kilonuza dikkat etmez, yemek konusunda bilinçli hareket etmez ve sigara kullanırsanız bazı hastalıklar kader değildir, bu şekilde yaşamak birçok hastalığa davetiye çıkarır. Örneğin kalp hastalığı; kaderden ziyade bilinçsiz yaşamın bize getirdiği bir sağlık sıkıntısıdır.

Tıp literatürüne giren ve bilimsel olarak ömrü uzattığı bilinen tek bir diyet var: Akdeniz diyeti! Akdeniz diyetinin içinde Ege mutfağından sebzeler, meyveler, baklagiller, zeytinyağı, balık, ceviz, fındık ve bademin olduğu zengin ve sağlıklı yiyecekler bulunuyor. Bu diyette doymamış yağ asitlerinin zengin olması, antioksidan bakımından zengin kaynakların tüketilmesi ve lif içeriğinin güçlü olması sayesinde beyin sağlığını korur, sindirim sistemini destekler.

Akdeniz diyeti uyguladığınızda;

Depresyon ve parkinson hastalığına yakalanma riskini azaltır
Damar tıkanıklığına engel olur ve kalp krizi riskini azaltır
Tansiyonu dengeler
Alzheimer'a karşı korur
hazımsızlık problemi ortadan kalkar

Akdeniz diyetinde yer alan zeytinyağı her gün düzenli olarak çiğ badem ve ceviz ile tüketildiğinde kalp hastalığına karşı kalkan oluşturduğunu söylüyor bilim insanları. Kalbi korumasının yanı sıra çağımızın en tehlikeli hastalıklarından biri olan alzheimer'a yakalanma riskini de azaltıyor.

Düzenli olarak her sabah tüketilen zeytinyağı hem obeziteden koruyor hem de kanser riskini azaltıyor. Ancak bu zeytinyağının bu etkilerinden yararlanmak için erken hasar sızma zeytinyağı kullanmanız gerekli.

Sonrakihaber: Zeytinyağı ve Kahve Karışımın Mucizesi - Okumak için tıklayın

mynet