11.Ağustos.2018 PARÇALI GÜNEŞ TUTULMASI VE ETKİLERİ

11.Ağustos.2018'de saat:12:57' de Aslan burcunda parçalı güneş tutulması gerçekleşecek. Bu tutulma 155 saros döngüsüne ait bir tutulma olacak. Bu tutulmanın yükselen burcu Akrep burcu olacak.  Tutulma sırasında Merkür Aslan burcunda geri harekette, Mars sıfır derecede kovada geri harekette olurken; Mars lilith ile kavuşum halinde olacak. Bu tutulma esnasında gökyüzünde Merkür ve Marsla beraber Satürn, pluto, uranüs, Neptün gezegenleri de geri harekette olacak. Bir tutulma sırasında gezegenler geri harekette ise o gezegenlerin enerjileri yoğun hissedilir ve etkileri daha fazla olur.
Tutulma ; eğitim sistemi, öğrenci ve öğretmen ile ilgili konuları gündeme getirirken trafik kazalarında artma gözlenecektir.
Tutulmayla beraber elektronik eşyalarda bozulmalar, siber saldırılar, dijital ortamda hırsızlık olaylarında artma yaşanabilir. Tutulmayla beraber maddi konularda büyük sıkıntılar yaşayabilirsiniz. Anne veya Babanızın sağlık sorunları gündeme gelebilir.
Ayrıca kalça ve uyluk kalça, Arteriyel sistem ve Sinirlerle ilgili problemler ortaya çıkabilir.

Çocuklarla ilgili olaylarda artış yaşanabilir. Dikkatli olmakta fayda var. Evli olanlar ilişkilerinde iletişim problemleri yaşayabilirler. Ani öfke patlamaları yaşanabilir. Problemler ayrılma ve boşanmaya sebebiyet verebilir.
Çocuklar üzerinde salgın hastalıklar, spor yaralanmaları, sanatçı kayıpları artabilir. 
Stresle ilgili problemler, dolaşım sistemi, vücuda giren kramplar, spazm, ani hastalıklar, kalp çarpıntısı ve sorunları, elektrik çarpmaları, patlamaların neden olduğu kazalar, sinirsel hastalıklar gibi sağlık sorunları oluşabilir.
Ülkemizdeki etkilerine bakacak olursak; bu tutulma ülkemizin 2. evinde olacak ve ülkenin maddi durumu, satın alma gücü, para piyasaları gibi maddi değerleri üzerinde olacak. Uluslararası anlaşmalarda sorunlar, iş ilişkilerinde bozulmalar, dış ilişkilerde ani yaşanacak problemler, uluslar arası hukuksal davalar gündeme gelebilir. Sağlık sektöründe problemler baş gösterebilir. Yasa değişiklikleri gündeme çok sık gelebilir. Bu tutulmalar artık hiç bir şeyin eskisi gibi olmayacağını söylüyor bize. Kişisel etkilerini öğrenmeniz için detaylı bir harita analizi yaptırmanız gerekir. Tutulma kişisel haritalara göre kimisine iyi gelirken kimisine zorluklar getirebilir. Bu ayrımı doğduğunuz andaki gezegen konumları ve açıları ile, tutulma anındaki gezegen konumları ve açıları arasındaki etkileşimin incelenmesi ile net bir şeyler söylenebilir. 
Tutulmanın bütünün hayrına olmasını diliyorum. Hermes'in dediği gibi; ''Gökyüzünde ne varsa yer yüzünde de o vardır.''  Paranıza, çocuğunuza, kendinize dikkat edin. Sevgiler...

Önceki ve Sonraki Yazılar