• BIST 122.747
  • Altın 296,528
  • Dolar 5,9170
  • Euro 6,5590
  • İstanbul 5 °C
  • Ankara -3 °C
  • İzmir 6 °C

11. Mersin Mobilya Fuarı Kapılarını Açtı

11. Mersin Mobilya Fuarı Kapılarını Açtı
Mersin'de bu yıl 11.'si gerçekleştirilen mobilya fuarı kapılarını açtı.

Mersin'de bu yıl 11.'si gerçekleştirilen mobilya fuarı kapılarını açtı.

CNR İMOB Mersin Mobilya Fuarının açılışında konuşan Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, insanların üretim konusunda bir sıkıntı çekmediklerini ancak ürettiğini kullanıcılara ulaştırma konusunda sıkıntı yaşadıklarını söyledi.

"Türkiye'nin parlayan yıldızı Çukurova"

Mersin'in aslında bir tarım bölgesi olduğuna ancak ürünleri pazarlayacak yer bulamadıkları için üreticilerin alın terinin yeterince karşılık bulamamasına dikkat çeken Kocamaz, "Kendimizi bu dönemlerde çok gündemde olan Rusya'ya yönlendirmişiz ama özellikle Ortadoğu'da insanların her geçen gün katledildiği olayları yaşadıkça ürettiğimiz ürünler pazar konusunda sıkıntı çekiyor. Onun için bu tür faaliyetleri gerek ülkemizde gerekse bölgemizde artırmak mecburiyetindeyiz. Çünkü Ankara'dan sonra Türkiye'nin parlayan yıldızı Çukurova çanağı. Bu çanakta eskiden sadece tarımdan söz edilirken bugün geldiğimiz noktada sanayi ürünlerinden ve hizmet sektöründen çok fazla söz edilmeye başladı. Onun için bu fuarlara Büyükşehir Belediyesi olarak çok önem ve destek veriyoruz, vermeye devam edeceğiz" dedi..

"Mersinlilik ruhu etrafında birleşilmeli"

Mersin'in son zamanlarda daha çok ilgi çeken ve daha fazla ziyaret edilen bir kent haline dönüştüğünü kaydeden Kocamaz, "Bunun Mersin'in ticareti açısından da önemi çok fazla. Mersin Limanı'nın özellikle özelleştirmeden sonra şahlanışı bu bölgeye ayrı bir hareket getirmiştir. Önemli olan bu hareketin Mersin'de beklentilere cevap vermesi, ekonomiye katkı koyması ve insanların bu işi özümsemesi, sahiplenmesiyle sonuçlanmalı. Özellikle mobilyacı sanayicilerimizin bize başvurularında toplu olarak bir alanda ihtisas mobilya bölgesi oluşturma talepleri var. 1/100.000'lik planlar bakanlıktan 3 Nisan tarihi itibariyle onaylanmış durumda ve şu an askıda duruyor. Belki bu konuda ihtisas sahibi arkadaşların problem çözümüne de vesile olacaktır. Sadece mobilyacı esnafı için değil, bu konuda sıkıntı içerisindeki bütün dallar için bunu söylemek istiyorum. Mersin'in geleceğinden umutlu olduğumuzu özellikle belirtmek istiyorum. Önemli olan bu kentte yaşayan insanların bir ortak payda, bir Mersinlilik ruhu etrafında birleşmesi ve geleceğe katkı koyacak projeleri hep birlikte yönetmesi, yönlendirmesi olacaktır" diye konuştu.

CNR İMOB Mersin Mobilya Fuarına 70 firma 200'e yakın marka ile katılım gösterirken, geçen yıl 40 bin kişinin ziyaret ettiği fuara, bu yıl 50 bin ziyaretçinin gelmesi bekleniyor. Geniş ürün yelpazesine sahip fuarda, katılımcı firmalar ziyaretçilere, fuara özel kampanya ve fiyat avantajı sunarken, ev ve ofis mobilyaları, ev aksesuarları, bahçe ve yazlık mobilyaları, ofis mobilyaları ve mobilya yan sanayi ürünleri fuarın ürün grupları arasında bulunuyor.

Fuarın, 14 Mayıs 2017 tarihine kadar Yenişehir CNR EXPO Fuar Merkezinde ziyaretçilere açık olacağı bildirildi.

Fuarın açılışına, Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz'ın yanı sıra, Mersin Vali Yardımcısı Ayhan Bayhan, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Şerafettin Aşut, CNR Holding Genel Koordinatörü Cem Şenel, Mersin Perakendeci İş Adamları Derneği (MEPİAD) Yönetim Kurulu Başkanvekili Sadık Özkan, Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Mersin Şube Başkanı Hakan Kayacı ile sektör temsilcileri katıldı.

Kaynak: Haber Kaynağı
Diğer Haberler
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2011 Ulusal Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim