• BIST 96.861
  • Altın 238,344
  • Dolar 5,8057
  • Euro 6,5299
  • İstanbul 8 °C
  • Ankara 2 °C
  • İzmir 12 °C

16 Nisan Halk Oylaması Mahalle Toplantıları

16 Nisan Halk Oylaması Mahalle Toplantıları
16 Nisan halk oylaması kapsamında Küçük Mustafa Paşa, Sarıcıoğlu ve Çilesiz mahallelerinde vatandaşlarla bir araya gelen Ak Parti İl başkanı Hakan...

16 Nisan halk oylaması kapsamında Küçük Mustafa Paşa, Sarıcıoğlu ve Çilesiz mahallelerinde vatandaşlarla bir araya gelen Ak Parti İl başkanı Hakan Kahtalı, "Oylarımızla yeri bir rekor kıracağız" dedi.

16 Nisan referandumu kapsamında gerçekleştirilen toplantılara AK Parti İl Başkanı Hakan Kahtalı, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, AK Parti Battalgazi İlçe Başkanı Osman Güder ve partililer katıldı. Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, 16 Nisan'da gerçekleştirilecek olan referandumun Türkiye için dönüm noktası olduğunu belirtti. Çok önemli bir referandumun arifesinde olduklarını dile getiren Çakır, "Referandumun ülkemiz ve geleceğimiz için ne kadar önemli olduğunu biliyorsunuz. Geçmişimize bakarak geleceğimiz adına dersler almalıyız. Ülkemizin ve inanlarımızın çekmiş olduklarının temelinde zayıf ve parçalı hükumetlerin olduğunu hepimiz gördük. 1,5 yılda hükumet kurulamıyor ya da ömürleri sadece 1,5 yıl oluyordu. Bu sürede hangi hükumetin ne hizmet getirmesi beklenebilir" şeklinde konuştu.

"Oylarımızla yeni bir rekor kıracağız"

AK Parti İl Başkanı Hakan Kahtalı, 16 Nisan'da milletin geleceğini oylayacağını belirterek, "16 Nisan'da Cumhurbaşkanlığı Hükumet Sistemine geçmek için bir halk oylaması gerçekleştirilecek. Millet kendisinin nasıl yönetilmesi gerektiğini sandıklara giderek özgür iradesiyle belirleyecek. Biz krizler, koalisyon dönemleri, çift başlılık bir daha yaşanmasın diye halkın güvendiği kişi hükumet kurabilsin diye bir sistem getiriyoruz. Bu sistemin karşısında kimlerin durduğuna baktığımızda gerçekten isabetli bir karar aldığımızı görebiliyoruz. Hükumetimize yüzde 85 oy veren bizler yeni bir rekor kırarak yüzde 90'ların üzerinde oyla devletimize, milletimiz, vatanımıza sahip çıkacağız" ifadelerini kullandı.

"İstismar politikaları son bulacak"

Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ise, 16 Nisan'da Malatyalıların bir kez daha kendisine yakışanı yapacağını ifade ederek, "Şimdiye kadar bu toplumda istismarlar vardı. İstismarlar politikaları hakimiyetinde Türkiye yönetilmek istiyordu. Bundan sonra hiçbir istismar olmayacak. Bundan sonra iktidar olan hükümet kucaklayıcı bir dil kullanacak. Biz birbirimize yakın haldeyken sağ sol dediler evlerdeki çocukları birbirlerine düşürdüler, mezhepsel dediler komşulukları böldüler, ideolojik yapı dediler kardeşi kardeşe kırdırdılar. Bütün bunların önüne geçip istikrarı, istikameti doğru ve istikbali aydınlık bir Türkiye için 16 Nisan'da üzerimize düşeni, kendimize yakışanı yapacağız" diye konuştu.

16 Nisan Halk Oylaması Mahalle Toplantıları

Kaynak : İHA

Kaynak: Haber Kaynağı
Diğer Haberler
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2011 Ulusal Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim