16 Şubat tarihine kadar E-Devlet üzerinden işlem yapılması gerek yoksa geçerli olacak

Türkiye'de çok sayıda vatandaşı ilgilendiren önemli bir duyuru yapıldı. Eğer işlem yapılmazsa geçerli olacağı duyuruldu.

16 Şubat tarihine kadar E-Devlet üzerinden işlem yapılması gerek yoksa geçerli olacak
Yayınlanma Tarihi : 01 Şubat 2021 00:40

E-Devlet uygulaması üzerinden 16 Şubat tarihine kadar herkesin işlem yapması gerek. Eğer herhangi bir işlem yapılmazsa geçerli sayılacak.

Mağdur olmamak için herkesin bu işlemi yapması gerektiği duyuruldu şimdiye kadar çok sayıda vatandaş işlemi uygularken bir çok vatandaş işlemi gerçekleştirmedi. Oysa gerçekleştirilmezse resmen kabul edilmiş olacak.

Peki nedir o işlem ? İşte bütün vatandaşları ilgilendiren o duyurudan ayrıntılar..

Bazen cep telefonumu elime alıyorum ve tanımadığım bir numaradan mesaj geldiğini görüyorum. Mesaja baktığımda ise gelen mesajın tanıtım mesajı olduğunu görünce adeta çılgına dönüyorum.

Sizin de eminim başınıza bu durum gelmiştir.

Sinir bozucu bu durumla artık karşılaşmamak için devlet harekete geçti. Bu mesajlardan kurtulabileceğiz.

Ancak işlem yapmamız gerekecek.

Vatandaşlar tarafından en çok şikayet edilen konulardan biriside  şirketlerin kendilerine istemedikleri mesajları göndermeleriydi. Bu kapsamda uygulamaya konulan Ticari Elektronik İleti Yönetim Sistemi (İYS) için dikkat çeken bir  açıklama yapıldı. Buna göre, 16 Şubat 2021 tarihine e-Devlet üzerinden şirketlere ret yanıtı vermeyenler, gelecek olan mesajlar için de böylelikle onay vermiş sayılacaklar. Yapılan duyuruda 16 Şubat 2021 tarihine kadar kontrol edilmeyen onaylar geçerli sayılacak.. 

Eğer telefonunuza gelen bu mesajlardan sizlerde rahatsız oluyorsanız derhal E-Devlet'e girerek bu mesajlardan kurtulabilirsiniz.

Şimdilik 2 haftalık gibi bir süreniz kaldı. Unutmayın işlem yapmazsanız geçerli olacak..

İlgili Haberler