18 Yıl Aradan Sonra İzleyici  İle Buluşmaya  Hazırlanan  Matrix'in  Vizyon Tarihi...

18 Yıl Aradan Sonra İzleyici İle Buluşmaya Hazırlanan Matrix'in Vizyon Tarihi...

Matrix tam 18 yıl aradan sonra izleyicisi ile yeniden buluşmaya hazırlanıyor. Küresel salgın yüzünden birçok sinema filmi yayın tarihini 2022 yılına ertelemişti. Bu filmler arasında...

En son 2003 yılında yayınlanan filmi ile vizyona giren Matrix, tam 18 yıl aranın ardından izleyicisi ile yeniden buluşmaya hazırlanıyor. Serinin 4. filmi için 2022 yılı işaret edilmişti. 

Küresel salgın yüzünden birçok sinema filminin hem çekim hem de yayın tarihi 2022 yılına ertelenmişti. Bu filmler arasında Matrix 4 de bulunuyordu ancak ertelenen tarihten 7 ay öncesine çekilebileceğine dair iddialar ortaya atıldı. Pandemi sürecinde neredeyse tüm filmler ertelenmek zorunda kaldı. Bu ertelemenin sebepleri arasında sadece sağlık yok elbette maddi kaygılar da var. 1- 1,5 milyar dolar hasılat yapabilecek olan filmler pandemi süresinde izleyici bulamadıkları için filmin yapım maliyetini karşılayabilecek kadar bile bir hasılat elde edemiyorlar.

2022 Yılına Ertelenmişti

Normal şartlar altında bu yıl vizyona girmesi gereken Matrix 4 filmi Covid-19 salgını nedeniyle 1 Nisan 2022 tarihine ertelenmek zorunda kalmıştı. 

Yaşanan olumsuz koşullar ve hasılat kaygısına rağmen geçtiğimiz günlerde yapım şirketi olan Warner Bros önemli filmleri için yeni bir takvim yayınladı. Yayınlanan takvime göre; 22 Aralık 2021 tarihinde 'The Matrix 4'ün vizyona girmesi planlanıyor. Pandemi koşulları göz önüne alındığında elbette bu durum henüz kesinleşmiş değil. Takvim yayınlandı ancak koronavirüsün seyrine göre daha geri ya da ileri bir tarihe atılması olası gözüküyor.

Matrix Serisi

İlki 1999 yılında yayınlanan filmin 2. ve 3. serisi olan Matrix Reloaded ve Matrix Revolutions filmleri de 2003 yılında yayınlanmıştı. Filmin izleyicileri uzun zamandır serinin devamının gelmesini bekliyordu.