2 Temmuz 2019 Yengeç burcunda Güneş Tutulması

2 Temmuz 2019 Türkiye saati ile saat 22:16 itibariyle 10°37' Yengeç burcunda tam güneş tutulması gerçekleşecektir. Bu güneş tutulması Türkiye den gözlenemeyecektir. Güney Pasifik, Güney Amerika, Şili, Arjantin den gözlenebilecektir. 127 Saros döngüsüne sahip bu tutulma anında yükselen burç 16°03' Kova burcu olacaktır.

Güneş tutulması Alhena sabit yıldızı ile tam kavuşum halinde olacaktır. Bu sabit yıldızının etkisiyle hayal etme kabiliyetinde artma ve hassaslık beraberinde gelecektir. Ayak bölgelerinde rahatsızlıklar oluşabilir. Alhena sabit yıldızı aynı zamanda lükse düşkünlük, kolay aşık olma gibi etkiler verdiği gibi onur kaybetme tehlikesi de bulunmaktadır.

Bu zaman diliminde boğaz rahatsızlıkları, kronik nezle, göz rahatsızlıkları, mide rahatsızlıkları, tansiyon ve kalp ile ilgili sorunlar gibi rahatsızlıklar oluşabilir.

Güneş tutulması anın haritasının 5. evinde meydana gelmektedir. Çocuklarla ilgili konular gündeme gelebilir. Çeşitli spekülasyonlar gündeme gelebilir. Sanatla ilgili gelişmeler duyabilirsiniz.

Yakın çevrenizle ve evli olanların özellikle eşleriyle aralarındaki iletişime özen göstermeli. Fevri konuşmalar ve sivri dilli olmaktan kaçının. Venüs'ün İkizler burcunda olması ve almış olduğu etkilere bakacak olursak; dediğim dedik tarzı tavırlarla çok karşılaşabilirsiniz. Bu süreçte evliliklerin zarar görmemesi adına bu konuda farkındalıklarınızı yüksek tutup karşınızdaki insanın duyguları olduğunu ve bencilce davranışlar sergilemekten uzak durup herkesin bir birey olduğunu unutmamak gerekir.

TÜRKİYE YORUMU

Güneş tutulması ülkemizin Natal haritasının 1. evinde gerçekleşecektir. Ülkemizin Plütosunun üzerinde olacak bu güneş tutulması; zorlu bir dönemi de beraberinde getirecektir. Ülkemizin dış ülkelerce görünüşü nereden geldik neler oluyor ve nereye doğru gidiyoruz tüm bu konularla ilgili diğer ülkelerin haberlerini bolca duyabiliriz. Ekonomik gelişmeler gündemde olacak. Ekonomik olarak zorlanacağımız günler bizleri bekliyor olacak. İmalat ve sanayi ile ilgili sorunlar gündeme gelebilir.

 

WEB SİTE: http://karmastrologemel.blogspot.com/

İNSTAGRAM: https://www.instagram.com/karmaastrologemelacikel/

FACEBOOK:http://www.facebook.com/astrologemelacikel/

TWİTTER: http://twitter.com/astrologemel

Önceki ve Sonraki Yazılar