24 Milyon araç sahibini ilgilendiriyor! 81 ilde ödemeler resmen başladı...

24 Milyon araç sahibini ilgilendiriyor! 81 ilde ödemeler resmen başladı...

Yirmi dört milyon araç sahibine duyuru yapıldı. Tüm illerde ödemelere başlandı! Son tarih ise çok yakın. Hızlıca ödemenizi yapın yoksa... Araç sahipleri için önemli tarih yaklaştı, ödemeler ise yurdun dört bir yanında yapılıyor.

Senede iki kez ödemesi yapılan Motorlu Taşıtlar Vergisinin son ödeme tarihi 31 Ocak. Önceki yıllarda bankaların cömert kampanyaları bu sene devam etmiyor. Peki hangi banka ne kadar taksit yapıyor?

Motorlu Taşıt Vergisi her yıl iki kez araç sahibine yansımakta. Ödemeleri Ocak ile Temmuz aylarında gerçekleştirilen Motorlu Taşıtlar Vergisi için son tarih yaklaşıyor. 

Önceki senelerde bankalar MTV için çok daha büyük fırsatlar sunmaktaydı. Son yıllarda taksit sayısı ikiye düştü. Önceki senelerde ise kredi kartına ücretsiz araç için check-up, oto aksesuarı kampanyaları ve oto kuaför hizmetleri için indirimler düzenleniyordu. Ayrıca taksit sayısı da altı aydı. Ancak bu uzun ödeme koşulları iki aya kadar düşürüldü. 

Bu sene ise Motorlu Taşıt Vergisi için ödemeler dört takside kadar çıkabiliyor. Ekstra işlem gerektiren yüksek taksit için QR Kod ya da mobil bankacılık kullanmak gibi eylemlerde bir taksit arttırma fırsatı sunuluyor. 

Bankaların bu sene MTV'ye yaptığı taksitler ise şu şekilde; en az taksiti QNB Finansbank ve vakıf bank - world kart, yapıyor. İki taksit yapan bankalar herhangi bir kampanya ya da koşulla bunu arttırmıyor. Garanti BBVA ve Bonus kart ise iki taksit yaparken, Garanti Pay'e üç taksite çıkarma fırsatı sunulmakta.

Ziraat bankası - Bankkart, Deniz Bank'ın Bonus kartı, Kuveyt Türk, TEB ve Halkbank - paraf kartları ise üç taksit fırsatı sunuyor. 

İşbankası Maximum kartı 300 lira ve üstüne iki taksit fırsatı sunarken Maximum Mobil uygulaması ile ödemeye üç taksite çıkarma şansı sunmakta.

Yapı Kredi - World Card ise üç taksit sunarken, Word Pay QR Kod kullanarak dört taksite ulaşılabiliyor.

HCBC - Advantage kartı ise üç takside mobil ödeme ile dört taksite çıkarılıyor.