• BIST 104.638
  • Altın 229,297
  • Dolar 5,4595
  • Euro 6,1943
  • İstanbul 20 °C
  • Ankara 15 °C
  • İzmir 22 °C

28 Şubat Mağdurları ’Evet’ Diyor

28 Şubat Mağdurları ’Evet’ Diyor
Bursa 28 Şubat Platformu öncülüğünde düzenlenen toplantıda, 28 Şubat mağdurları ve yakınları referandumda "evet" diyeceklerini açıkladı.

Bursa 28 Şubat Platformu öncülüğünde düzenlenen toplantıda, 28 Şubat mağdurları ve yakınları referandumda "evet" diyeceklerini açıkladı.

Bursa 28 Şubat Platformu, Adaleti Savunanlar Derneği (ASDER), Adaleti Savunanlar Stratejik Araştırmalar Merkezi (ASSAM) ve 15 Temmuz Mili İrade Platformu'nun ortaklaşa düzenlediği toplantı, Zafer İstasyonu'nda yapıldı. Bursa 28 Şubat Platform Başkanı Arif Çelenk, "Kısır siyasi çekişmelerle darbelere zemin hazırlayan, üç günlük koalisyonlara, istikrarsızlığa son vermek ve istikrar için, milli iradeyi tehdit gören, ordumuzu asli görevinden saptırıp halkına düşmanca kullanan darbecilere dur demek ve darbelere son vermek için, yeniden dünyada güçlü, söz sahibi Türkiye için "evet" diyoruz. Darbecilerin dayattığı anayasa değil, milletin anayasası için, 27 Mayıs'a 12 Mart'a, 12 Eylül'e 28 Şubat'a 17 Nisan'a 17-25 Aralık'a, 15 Temmuz'a ve darbeleri üreten bozuk sisteme "yeter artık" demek için evet diyoruz" dedi.

AK Parti Bursa Milletvekili Hakan Çavuşoğlu da, "Hakikaten evet demek için ne kadar meşru, haklı sebeplerimiz olduğunu biraz evvel buraya çıkan, o günlerin zulmünü yaşayarak gelmiş kardeşlerimiz bütün yürekleri ile ifade ettiler. Bazen sözün tamamını söylemek gerekmez, bazen hal ifadesi ile bazı şeyler anlatılabilir. Bugün bu salonda bulunan kardeşlerimizin, esasen hal diliyle güçlü bir Türkiye için, güçlü yarınlar, tam bağımsızlık, gelecek nesillerin refah ve huzuru için evet denilmesi gerektiğini sadece gözlerine baksanız anlarsınız" ifadelerini kullandı.

28 Şubat'ı yaşayanlar da 16 Nisan'da yapılacak referandumda neden evet diyeceklerini gerekçeleri ile anlattı.

28 Şubat Mağdurları ’Evet’ Diyor

Kaynak : İHA

Kaynak: Haber Kaynağı
Diğer Haberler
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2011 Ulusal Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim