3 adet İncir Yedikten Sonra 1 Fincan Süt İçin O sorundan kurtulabilirsiniz

3 adet İncir Yedikten Sonra 1 Fincan Süt İçin O sorundan kurtulabilirsiniz

İncir Yedikten Sonra neden Süt içmelisiniz? Bu Sırrı öğrendiğinizde çok şaşıracaksınız ve her seferinde deneyip faydasını göreceksiniz

İncir Mevsimindeyiz ağaçlardan patır patır meyve vermeye başladılar. Öyle güzel oluyor ki dalından koparıp o incirleri yemek.

İncir mucizevi meyvelerden birisidir. Oldukça geniş faydaları vardır. İnciri ister kuru olarak ister yaş olarak tüketin her türlü yararlı bir meyvedir.

İncir son derece besin değeri ve vitamin değeri yüksek bir besindir. İnciri Zeytinyağıyla bekletip yemek akciğerlerimizi korumaktadır.

İnciri Sütle yemek ise bir çok probleme karşı bizi korumaktadır. Örneğin İncir yedikten sonra içilen bir bardak süt sindirim sistemimizi koruyor ve bağırsak hareketlerini düzenleyerek kabızlık probleminden kurtarıyor.

O yüzden incir yedikten sonra 1 bardak süt içmeye mutlaka özen gösterin tabiiki kabızlık probleminiz varsa. Yoksa böyle bir sorununuz incir sonrası süt içmenize gerek yok.

Peki Kaynayan Sütün İçerisine İncir Eklenir İçilirse Ne olur?

Şiddetli öksürüğe karşı yine Süt ve İncirin faydalarından destek alabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken tarif ise çok basit:

İki su bardağı çiğ sütün içine iki tane kuru inciri doğrayıp sütü kaynatın. Yirmi dakika kadar bekletip süzün ve günde 2 defa bu sütten sıcak olarak için. 1-2 adet kurutuşmuş inciri 2 çay kaşığı balla birlikte sıcak suda karıştırıp çay gibi içebilirsiniz.

Görüldüğü gibi gerek incir gerekse sütün harika faydaları var. Sizlerde arkadaşlarınızla paylaşmayı ihmal etmeyin.