Sadık Şimşek

Sadık Şimşek

3.Havalimanının adı 15 Temmuz mu oluyor?

Bilindiği gibi Yazar Sevilay Yılman sosyal medya hesabından kesin olarak aldığı bilgilere dayanarak 3.Havalimanın adını Abdülhamid Han havalimanı olarak duyurdu.

İşte ne olduysa bundan sonra oldu. Sosyal medya bir anda ikiye bölündü. Kimisi destek verirken kimisi ise Sevilay Yılman'a tepki gösterdi. 

Özellikle Cumhuriyetçi ve Atatürkçü kesimin hedefi olan Sevilay Yılman paylaşımını kaldırdı. Ardındanda özür diledi:

Hatta o kadar ileri gitti ki mesajını neden sildiğini şu sözlerle açıkladı: 

 Hiç arzu etmediğim, istemediğim bir ortam oluştu ve tam da Fatih Altaylı’nın dediği gibi zaten kavga etmek için bekleyen taraflara benim tweet bahane oldu ve olay çok büyüdü.

Samimiyetle söylüyorum… Allah şahit… Hâlâ o an ne oldu bana, neden o tweeti attım inanın kendime bile yapacak açıklama bulamıyorum.

Boşuna dememişler; “İnsan beşer… Kuldur şaşar” diye…

Ha bu arada, sonradan o tweeti sildim ama sildim de ne oldu?

Nihayetinde ok yaydan çıkmıştı.

Yazmam hata, “Millet benim yazdıklarımdan dolayı birbirine girdi” paniğiyle silmem ayrı bir hata…

Hülasa… Bu olay bana okkalı bir ders oldu ama gerçek şu ki şapşallaşma günümdü o gün… 20’lik dişlerim azdı, onların ağrılarından sızılarından mı yoksa gezegenlerden Satürn’ün düz dönmeye başlamasından mı bilmiyorum ama büyük aptallık ve dikkatsizlikti yaptığım.

Sorry…"

Evet Sevilay Yılman böyle diyor. Ama 29 Ekim'e kadar henüz havalimanının adı çokta tartışılacağa benziyor. Ama nedense içimdeki bir his 3.Havalimanının adının 15 Temmuz havalimanı olacağını söylüyor. Kimileri şimdi buna temenni diyebilir kimileri kızabilir. Ama neden olmasın ? 15 Temmuz şehitler köprüsü oldu ve herkesin kabul ettiği bir isim oldu.

Başka 15 TEMMUZLAR yaşanmasın diye!

Ülkenin altını dinamitle oyup devleti ele geçirmek isteyen bir çete bir daha aynı saçmalıklara bu ülkede kalkışmasın diye!

Ve gelecek nesillere nasıl bir faciadan kıl payı kurtulduğumuzu hatırlatmak adına 3.Havalimanının adı 15 Temmuz Havalimanı yapılabilir.

ATATÜRK havalimanına yapılacak olan bahçe için ise neden ATATÜRK orman çiftliği gibi ATATÜRK Bahçesi adı verilmesin ki ?

Sadık Şimşek : www.instagram.com/gidilesinet

Önceki ve Sonraki Yazılar