3 Milletvekilinin ardından CHP'de yüzlerce istifa! Zehir zemberek sözlerle partiden ayrıldılar

CHP'de Muharrem İnce istifaları artarak sürüyor. 3 vekilin ardından onlarca kişi daha istifa ederek partiden ayrıldılar.

3 Milletvekilinin ardından CHP'de yüzlerce istifa! Zehir zemberek sözlerle partiden ayrıldılar
Yayınlanma Tarihi : 01 Şubat 2021 22:32

CHP teşkilatlarında istifalar başladı. Parti içerisinden ayrılanların gideceği durak ise Muharrem İnce tarafından kurulacak parti oldu. Önümüzdeki günlerde Muharrem İnce liderliğinde yeni partinin kuruluşu ilan edilecek.

Konuyla ilgili ise CHP'de hareketlilik erken başladı. İstifalarda bugün 350 rakamına ulaşıldı. Önümüzdeki günlerde aynı ilde 1000 rakamının tamamlanması bekleniyor. Konuyla ilgili İHA bir haber servis etti. CHP'deki deprem hakkında bilgiler verildi.. 

Uzun bir süredir CHP'de istifaların ardı arkası kesilmiyor. İlk olarak 3 milletvekili zehir zemberek sözlerle partiden istifa etti. Bu istifalar sonrası CHP'den bir çok kişi istifa eden vekillere iftira atarak saray operasyonuyla ayrıldılar açıklamasında bulundular.

Buna en sert tepki Muharrem İnce'den gelmişti. Önümüzdeki günlerde Muharrem İnce yeni partisini kurarak siyaset sahnesindeki yerini alacak.

Gelişmelerin peş peşe yaşandığı CHP'de bir deprem etkisi daha yaşandı. Muharrem İnce'nin partisine geçmek isteyen tam 350 kişi CHP'den istifa ettiklerini açıkladılar.

Parti üyeleri CHP'den istifasını oldukça sert sözlerle duyurdular. İstifa eden grup adına açıklamalarda bulunan   Cavit Kamil Ozman, pandemi tedbirleri gereği yüzlerce üye adına açıklamayı yaptıklarını anlattı. Ozman, genel merkezin parti tabanına kulak vermediğini ve bunun da kararlarında etkili olduğunu belirterek şu ifadeleri kullandı.. 

"Bugün burada bizler gibi yüzlerce üyeyi temsilen toplanmış bulunuyoruz. Bildiğiniz üzere çok değerli 3 milletvekilimiz ve bir belediye başkanımız partilerinden istifa ettiler. İstifa sebeplerini de kamuoyuna altı madde halinde sundular. Bizler de CHP tabanı olarak genel merkezin bu tutumundan memnun değiliz. Birçok kez parti tabanı olarak rahatsızlıklarımızı belirtmemize rağmen genel merkezin bize kulak vermediğini gördük. Parti içi demokrasi ve Atatürk çizgisinden uzaklaşmış bir parti haline geldik. Bütün bu sebeplerden dolayı Muharrem İnce'nin önderliğinde kurulan Memleket Hareketi'nin seçmenleri olarak İnce'nin şehri Yalova'dan Memleket Hareketi meş'alesini yakmak üzere toplandık. Bugüne kadar canla başla hizmet ettiğimiz CHP'den toplu olarak istifa ediyoruz. Burada bulunmayan yüzlerce üyenin e-Devlet üzerinden istifalarının başladığını sizler aracılığıyla kamuoyuna duyuruyoruz. Bugün belki bir kar topu gibi görülebiliriz, ama çok yakında çığ gibi büyüyeceğiz."

İstifa eden partililer, Yalova'dan bin istifanın da beklendiğini kaydetti.

KAYNAK : İHA

İlgili Haberler

Kaynak:Haber Kaynağı