30 Gün süresince Günlük 2 Adet Lekeli Muz Yerseniz O sorun geçiyor

30 Gün süresince Günlük 2 Adet Lekeli Muz Yerseniz O sorun geçiyor

Muz Çok faydalı bir yiyecektir. Peki lekeli olanı neden tercih edilmeli? İşte şaşırtan etkisi

Dört mevsim soframızda yer bulabilen Muz oldukça faydalı bir yiyecektir. Harika bir lif kaynağı olan Muz aynı zamanda  antioksidanlar bakımından zengin bir yiyecektir.

Mide dostu olan Muz aynı zamanda Kalp Sağlığı için faydalı bir yiyecektir. Peki 1 ay boyunca lekeli muz yemenin nasıl bir faydası olabilir ki?

İşte Herkesin bilmesi gereken şaşırtıcı faydası mutlaka arkadaşlarınıza sizde iletmeyi unutmayın paylaşarak onlarında öğrenmesini sağlayabilirsiniz:

1. Tansiyonun düşmesini sağlar: Muzların tansiyonu düşürmesinin ve seni felç veya kalp krizi geçirmekten korumasının sebebi az sodyum ve çok potasyum içermesidir. 

2. Mide ekşimesine karşı tedavi: Muzu doğal bir antiasit, asit bağlama maddesi olarak görünebilir. Bir muz bile mide ekşimesine faydalı olabilir ve böylece semptomları azaltabilir.

3. Demir kaynağı: Kansızlık demir içeren bir beslenme ile tedavi edilebilir ve muz demir içerir. Kırmızı kan hücreleri ve hemoglobin oluşturmakta yardımcı olur ve vücudundan akan kanı güçlendirir.

4. Enerji sağlar: Eğer spor salonuna veya herhangi bir yere gidip spor yapmak istiyorsan öncesi bir veya iki muz yemen faydalı olabilir. Bir veya iki saat süre boyunca daha enerjik olmanı sağlayacak. Yani sporunu bitirmek için yeterli olan bir süre.

5. Mide için iyiler: Mide urları çekenler bazı besinlerden uzak durmaları önerilir. Besleyici meyve olsa bile, ağrılara sebep olması veya çıbanlara zarar vermesine sebep olabilir.

6. Depresyona karşı yardımcı olur: Muzun depresyona karşı iyi gelmesinin sebebi yüksek düzeyde triptofan içermesi ve bunun vücutta serotine dönüşmesi ile açıklanır. 

7. Kabızlığı önler (bilinenin aksine): Muz yeterli miktarda safra maddesi içerir ve bu nedenle barsak hareketliliğini sürekli kalmasını destekler.

8. Sinirleri sakinleştirir: Bazı şeyler senin zaman zaman stresli olmanı veya moralinin bozulmasını sağlar. Muz yemeği hiç düşündün mü? 

9. Vücut sıcaklığını kontrol eder: Dışarısı çok sıcak ise eğer, muzun vücudunun sıcaklığını düzeltmesini unutmayın. Vücudun ateş nedeniyle sıcaklamış ise muzun bu sıcaklığı düşürebildiği de doğrudur.

En Yeniler