• BIST 84.596
  • Altın 252,693
  • Dolar 6,0970
  • Euro 6,8177
  • İstanbul 19 °C
  • Ankara 13 °C
  • İzmir 18 °C

35 Yıl Aradan Sonra Sürpriz Buluşma

35 Yıl Aradan Sonra Sürpriz Buluşma
Odunpazarı Kaymakamı Cemal Şahin'ın, bir gurup sanatçı ile birlikte ziyaretine gelen Eskişehir Kültür Sanat Derneği (ESKÜDER) Başkanı Gazi Durusu'nun...

Odunpazarı Kaymakamı Cemal Şahin'ın, bir gurup sanatçı ile birlikte ziyaretine gelen Eskişehir Kültür Sanat Derneği (ESKÜDER) Başkanı Gazi Durusu'nun 35 yıl önceki öğretmeni olduğu şeklindeki sürpriz açıklaması, konuklar arasında şaşkınlık ve sevinçle karşılandı.

ESKÜDER Başkanı Durusu ve dernek üyesi sanatçılar, Odunpazarı Kaymakamı Cemal Şahin'e makamında "Hoş geldin" ziyaretinde bulundular. Başkan Durusu, ESKÜDER'in, Eskişehir'deki kültür sanat alanındaki çalışmalarını dile getirdi ve "Bu çalışmaları ülkemiz geneline yaygınlaştırmaya çalıştık. Önümüzdeki günlerde de kültür ve sanat alanındaki yapacağımız çalışmalar, projeler bulunmaktadır" ifadelerini kullandı.

Odunpazarı Kaymakamı Cemal Şahin ise, "ESKÜDER'in Eskişehir'in kültür ve sanat yaşamına yaptığı katkıları duymaktan büyük memnuniyet duydum. Emeklerinizden dolayı sizlere ayrı ayrı şükranlarımı sunarım. Eskişehir, yerleşmek ve yaşamak için tercih edilen bir şehrimiz. Eğitim, kültür, sanat ve turizmin yanı sıra aynı zamanda üreten bir sanayi kentimiz. Şehrimiz, sivil toplum kuruluşları açısından da oldukça zengin ve sivil toplum bilinci şehrimizin ileri seviyede olması, insanlarımızın yerleşmek üzere Eskişehir'i seçmelerinde de önemli bir faktör. Bu atmosferin oluşmasında sizlerin çok değerli katkıları bulunduğunu düşünüyorum" şeklinde konuştu.

Sürpriz açıklamayı ziyaret sonuna sakladı

Kaymakam Şahin, ziyaret sonunda sürpriz açıklamasını yaptı. Şahin, "Hayatta iz bırakan insanlar vardır, eğitim hayatımızda iz bırakan öğretmenlerimiz vardır. Benim için de o öğretmenlerden birisi şu an burada bulunmakta. Evet Gazi Durusu hocam benim 35 yıl önceki ortaokuldan Türkçe öğretmenim. Sizler bir öğrenci ve öğretmenin yıllar sonra buluşmasına şahit olmaktasınız. Bu buluşma oldukça sürpriz oldu ve beni çok duygulandırdı. Gazi hocamızın benim ve sınıf arkadaşlarım nezrindeki yeri çok ayrıydı. Babacan, müşfik ve saygın kişiliğiyle bizlere bir şeyler vermek için çırpınırdı. Eğitim hayatımızın uzun soluklu olması için sürekli tavsiyelerde bulunurdu. Yıllar sonra bu buluşmadan çok büyük mutluluk duydum. Bizlerin yetişmesinde emekleri olan bütün öğretmenlerime ve Gazi hocama şükranlarımı sunarım" açıklamalarında bulundu.

Gurur ve mutluluk duydum

Duygularını dile getirmek üzere tekrar konuşan Durusu, "Öğrencim, Kaymakam Cemal Şahin'i ziyaretimiz esnasında makamında kendisinin sürprizi ile karşılaştım. Bu sürprizinden ve Eskişehir'de Kaymakam olarak görev yapmasından gurur ve mutluluk duydum" diye belirtti.

Durusu, ziyaret sonunda Odunpazarı Kaymakamı Cemal Şahin'e, editörlüğünü yaptığı şair ve yazar arkadaşlarının kitaplarından örnekler ve çiçek takdiminde bulundu.

35 Yıl Aradan Sonra Sürpriz Buluşma

Kaynak : İHA

Kaynak: Haber Kaynağı
Diğer Haberler
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2011 Ulusal Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim