4 Adet közlenmiş acı biber turşusu yenirse o sorunu önlüyor!

4 Adet közlenmiş acı biber turşusu yenirse o sorunu önlüyor!

Uzmanlardan Acı biber turşusuyla ilgili çok çarpıcı bir araştırma faydaları sizi gerçekten çok şaşırtacak..

Balkan yöresinde yaşayanlar bilir. Közlenmiş acı biber turşusu hemen hemen her restoranda her evde bulunur. Yazdan biberler közlenir patlıcanlar közlenir mis gibi kış sosu olan ayvarlar yapılır.

Közlenmiş biber turşusunun inanılmaz faydaları tespit edildi.

Yapılan araştırmalar biberin közlenmiş halinin lezzetinden çok daha faydalı da olduğunu ortaya koydu. Ulusalpost'un haberine göre közlenmiş biber turşusunun en önemli faydaları arasında sindirim sistemini düzene sokması ve kabızlığı önlemesi yer alıyor.

Yenilen 4 adet közlenmiş acı biber turşusu vücuttaki kötü atıkların atılmasını sağlıyor. Sindirim sistemini düzenliyor. Bununla birlikte bağırsakları kötü huylu bakterilerden arındırıyor.

Vücuttan atılacak atıklar ve ödemin dışa çıkarılmasıyla kilo vermek de mümkün oluyor. Haftada 4 kez yenilenecek közlenmiş acı biber turşusu 2 ay gibi bir sürede vücudunuzu tamamen arındırmaya yetiyor.

Ancak uzmanların mide problemleri olanlara uyarısı var. Acı biber midenizde yanmaya neden olabileceğinden reflü gibi rahatsızlıkları olanların tüketmemesi öneriliyor.

Közlenmiş acı biber turşusu nasıl yapılır? 

Közlenmiş Acı biber turşusunun tarifi..

Evde kolaylıkla sizlerde közlenmiş acı biber turşusu yapabilirsiniz. Biberleri güzelce yıkayın ve tepsiye yerleştirip fırına verip yaklaşık 25 dakika kadar közlemeye bırakın. Biberler soğuyunca kabuklarını soyup ve çekirdeklerini temizleyin. Ardından dilimleyin * Sarımsakları soyun ve sirke limon tuz aynı zamanda zeytinyağı ile bir kasede karıştırın..

Turşu kabını alın. En altına bir tutam maydanoz ve sonrasında biberleri doldurun..  Ardından sarımsak ve kalan maydanozları ekleyerek kabı sıkıca kapatın. 15 gün karanlık bir ortamda bekletin.

Ve bu sürenin ardından afiyetle tüketip yiyebilirsiniz..

ULUSALPOST- AKTİF LİNK VERMEDEN ALINTI YAPAN SİTELERLE İLGİLİ İŞLEM BAŞLATILACAKTIR