4 dakikada Lezzetli Soğanlı Menemen Nasıl Yapılır Tarifi Ve Püf noktası

4 dakikada Lezzetli Soğanlı Menemen Nasıl Yapılır Tarifi Ve Püf noktası

Kahvaltı için çok az vakit varsa sadece dört dakikada hazırlayıp bir dakikada yiyebileceğiniz menemen tarifi... Sabah sabah poğaça ile mide yakmak yerine hızlıca pişirip yiyebileceğiniz bu menemenin tadına da bayılacaksınız...

Harika lezzete ulaşmak hiç bu kadar kolay olmamıştı. Sadece dört dakikada pişen menemenin püf noktaları da yazımızda!

Dört Dakikada Pişen Menemen Tarifi İçin Hangi Malzemeleri Kullanacağız?

Bir yumurta, iki büyükçe domates, bir tane sivri yeşil biber, bir orta boyda soğan, bir yemek kaşığı tereyağı ve biraz da sıvıyağı ile birlikte yarım çay kaşığı kadar da tuz gerekecek.

Dört Dakikada Pişen Menemen Tarifi Nasıl Yapılıyor?

Hızlı olması için domateslerin kabuklarını soymakla uğraşmayın. Domates ve biberleri yıkadıktan sonra domatesleri ortadan ikiye bölün ve iç kısımları ile rendeden geçirin. Bu şekilde kabukları da kendiliğinden soyulmuş olacaktır. Sonrasında biberleri de ince ince kıyın ve dilerseniz soğanları da rendeleyebilirsiniz. Ancak büyük olabilirler bu nedenle bıçakla daha iyi bir sonuç alırsınız.

Teflon çizilmez tavaya tereyağını alalım ve eritelim. Üzerine soğanları atıp bir iki karıştırdıktan sonra biberleri atalım. Güzelce kavuralım ve sonrasında domateslere dönelim. Domateslerin üzerinde biriken o beyaz suyu lavabodan akıtmak gerekiyor. Sonrasında domatesleri de tavaya atalım ve sularını salana kadar pişirelim, bu ara tuzun da bir kısmını atalım.. Suyunu salan menemen biraz suyunu çekince yumurtaları kıralım. Ardından kısık ateşte biraz pişirelim ve bu sırada kalan tuzu da yumurtaların üzerine dökelim.

Yumurtayı çırpılmış olarak menemene ekleyecekseniz eğer o zaman menemenin kıvamına dikkat etmeniz gerekiyor. Suyunu fazla çekerek dilimlenecek vaziyete de getirmemek gerekiyor ancak fazla sulu da olmaması gerekiyor.

Diğer yandan yumurtayı hem sağlık için hem de tadı için iyi pişirmek gerekli. Yumurta akının şeffaf kalmaması ve tamamen beyazlaşması gerekiyor.

Menemenin en büyük püf noktası ise domatestir. Domatesin tadı tamamen tüm enemeni etkiler ve ne kadar güzel yaparsanız yapın güzel olmaz. Bu nedenle tadının güzel olduğuna emin olduğunuz yerde domates satın alın.