45 Dakika İçerisinde Sigarayı Bırakın Nasıl mı? İşte Böyle…

Sigara bağımlıları artık 'Ben bağımlıyım kurtulamam' düşüncesine sığınamayacak. Sadece 45 dakika gibi çok kısa bir sürede sigarayı hayatınızdan çıkarabilirsiniz.

45 Dakika İçerisinde Sigarayı Bırakın Nasıl mı? İşte Böyle…
Yayınlanma Tarihi : 17 Nisan 2021 23:00

Northwest Üniversitesi'nden Doç. Dr. Çağlar Seziş, insanın sigaraya bağımlığı ne kadar çok ise bırakmasının da 45 dakika kadar kısa sürede oldukça kolay olduğunu söyledi. Çağlar Seziş, sigaranın yanı sıra, kilo problemleri olan kişilerin de fazla kilolarından kurtulmanın mora terapi yöntemi ile mümkün olduğuna değindi.

Hayatın Tadına Yeniden Varın

Biorezonans teknolojisi ile tek bir seansta sigarayı bırakmak hiçte imkansız değil. İlk 3 gün idrardan ve de terden detoksla vücuttaki zararlı maddeler atılırken, 1 haftanın ardından ise sigaranın tadı dahi hatırlanmıyor. Bugüne kadar çok kez sigara tedavisinden umduğunu alamayan bireyler, bu teknoloji sayesinde hayatın tadına adeta yeniden varıyor.

‘Bir Haftanın Ardından Sigaranın Tadı Dahi Hatırlanmıyor’
Cihaz yardımı ile yapılan işlemde en son içilen sigaranın yaydığı elektromanyetik frekansların vücuttan silindiğine değinen Northwest Üniversitesi'nden Doç. Dr. Çağlar Seziş, “Buraya gelen insanların içtikleri son iki sigarayı tüplere söndürtüyoruz. Bu tüplerin içeresindeki sigaraları cihaza tanıtıyoruz.

Buradaki cihaza bağlanan kişi yaklaşık olarak 1 saat civarı süren işlemde katran, nikotin, zehir, zifir ve zararlı olan tüm maddeleri seanstaki insanın vücudundan yoğun bir detoksla atmaya başlıyor. İlk 3 gün idrarla ve terleme yoluyla bu zararlı maddeler vücuttan atılıyor. 4’üncü gün itibariyle ise sigaranın tadı unutuluyor. 1 haftanın ardından sigaranın tadını hatırlamıyor. Bu zaman içerisinde bireylerin terlemeleri ve bol bol su içmeleri de bu tedavi kadar önemlidir” şeklinde ifade etti.

‘Yan Etkisi Yok’


Bu tedavinin yan etkisi olmadığını belirten Doç. Dr. Çağlar Seziş, “Farklı bir rahatsızlıktan dolayı ilaç kullanan kişiler bile, bu sistemden faydalanabiliyor. Çünkü yaptığımız bu işlemde hiçbir şekilde ilaçla iletişim yapmayacak olan damlalar veriyoruz. Her yaş aralığına bu tedavi uygulanıyor. Nikotin sadece psikolojik değil, fizyolojik de bir bağımlılıktır. Psikolojik biçimce 'dur' deseniz de fizyolojik olarak beden onu isteyebilir.

Bundan dolayı bizim yaptığımız işlemlerde, fizyolojik bağımlılığı da tedavi etmiş oluyoruz. İzmir ve Bursa’da bulunan şubelerimizde bu tedavinin haricinde psikologlarımız da kısa sürede sigaradan kurtulmak için yaptığımız çalışmalarda yer alıyor” şeklinde ifade etti.

‘Ben Bırakmam Diyen Bir Daha Ağzına Sürmüyor’


İlk geldiğinde birçok kişinin tedaviyi anlamlandıramadığını belirten Çağlar Seziş, “Ancak bunun işe yaradığını görünce şaşkın bir şekilde buradan ayrılıyorlar. Herkes ‘ben çok bağımlıyım kurtulamam’ gibi konuşuyor. Faka insan ne kadar çok bağımlıysa, bu durumdan o kadar da çabuk kurtuluyor. Keyfi şekilde gün içerisinde 1-2 adet içilen sigaraların bırakılması aslında biraz daha zor oluyor.

Burada ki en önemli olay 3 gün boyunca vücuda müsaade etmeleri. Sigara içmeyerek, ter ve idrarla vücuttan zararlı maddeleri attığımız zaman bizler galip oluyoruz. Fakat buradan çıkar çıkmaz kapının önünde bir tane de olsa sigara içildiğinde, yaptığımız işlemlerin hiçbirinin anlamı olmuyor.

Çay, yemek sonrasında ya da kahveyle içilen sigara alışkanlıkları dahi hiç akıllara gelmiyor. Çünkü içilen kahve ve çayın tadına sigarayı bıraktıktan sonra çok daha iyi varılıyor. Hatta belirli bir süre sonra sigaranın dumanından dahi rahatsız olunuyor. Sigara dışında de kupaların içerisine konulan tuzdan şekere, çikolatadan pirince kadar ne varsa onları kişiyle eşleştirip detoks da yapıyoruz. İç organlardaki yağlanmaları gidererek yaklaşık kilo sorunlarına da çözüm buluyoruz” şeklinde belirtti.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum