• BIST 97.955
  • Altın 218,397
  • Dolar 5,3310
  • Euro 6,0607
  • İstanbul 6 °C
  • Ankara 3 °C
  • İzmir 12 °C

46 yıl sonra aynı okuldalar

46 yıl sonra aynı okuldalar
1970 yılında eğitim-öğretime başlayan eski adı Esentepe Ortaokulu, yeni adı Mimar Sinan Ortaokulu'nun ilk mezun öğrencileri ile diğer yıllarda mezun olan öğrenciler okul bahçesinde bir araya geldi.

Okul bahçesinde sıraya girerek saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nı okuyan 46 yıl öncesine dayanan ‘okul, sınıf arkadaşlığı’nı bugüne kadar sürdüren Esentepe Ortaokulu eski mezunları, okulun isminin yeniden Esentepe Ortaokulu olmasını istediler. Mimar Sinan Ortaokulu ismi ile eğitim ve öğretimi devam eden okulu gezen mezunlar, hem anılarını yeniden yaşadılar, hem de yıllar sonra yeniden bir araya gelmenin mutluluğunu paylaştılar. Kendilerine hayatı öğreten, gelişmelerini sağlayan öğretmenlerin katılımı eski mezunları daha da mutlu etti. Mimar Sinan Ortaokulu Müdür Vekili Murat Arıkan, eski mezunları okul bahçesinde karşılayarak kolonya ve çikolata ikramında bulundu.  Eski mezunların bir araya gelmesinin mutluluğuna ortak olan Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, böyle dostlukların ‘kardeşlikten öte’ olduğunu belirterek , “Birlikte olmanın mutluluğunu gözlerinizin içinden okuyorum. Böyle mutluluğa ortak olduğum için bende mutluyum. Bu arkadaşlık ve dostluk inanın kardeşlikten öte. Yıllar sonrası yine birbirinizi bulup bir araya gelip sorunlarınıza ve okulunuza sahip çıkıyorsunuz” dedi.


DESTEK OLACAKLAR
Okulun mezunlarının bir araya getirilmesi için ilk çalışmayı başlatan okul mezunlarından Nermin Çakır, “Bu buluşma 3. kez oluştu. İlk kez, 1970-73 mezunları bir araya gelelim diye düşündük ve öyle başladık. Daha sonra diğer mezunlarda gelmek isteyince organizasyon büyüdü. Bu yılki organizasyonu 1976 mezunları gerçekleştirdi. Esentepe Ortaokulu mezunları olarak orman oluşturduk. Ve bu ormanı her yıl geliştireceğiz. Bundan sonra mezunlar olarak farklı sosyal projelere katkıda bulunmak istiyoruz. Örneğin, mezunlar olarak dayanışma içinde Lösemili çocuklara katkıda bulunacağı. Bu yıl önce okulumuzun onarım ve badana konusunda destek vereceğiz” diye konuştu. Konuşmalardan sonra eski okul mezunları katkılarından dolayı Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, Okul Müdür vekili Murat Arıkan’a teşekkür plaketi verildi. Öğrenciler daha sonra günün anısına öğretmenleri Emel Tuna, Sait Uyar, Mustafa Yüceer, Semaha Mansız Tekin'e şükran plaketi verildi. Kısa süre önce yaşamını yitiren öğretmen İsmail Ürkmez’in plaketi eşi Mine Ürkmez’e verilirken duygulu anlar yaşandı. Eski mezunlar daha sonra oluşturdukları Esentepe Ortaokulu Mezunları Anı Ormanı’na yeni fidanlar diktiler. Öğrenciler daha sonra akşam yemeğinde de bir araya gelerek anılarını tazelediler. 


MUSTAFA YILDIRIM

Kaynak: Haber Kaynağı
Diğer Haberler
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2011 Ulusal Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim