5 ŞUBAT 2019 KOVA BURCUNDA YENİ AY

5 Şubat 2019 saat 00:03'de 15°44' Kova burcunda bir yeni ay gerçekleşecek. Yükselen burç Terazi burcu olacak. Yeni ay enerjisiyle; hayatımızda başlaması gereken olayları başlatır. Yeni ay kişisel doğum haritalarımızda hangi ev üzerinde olacaksa o konularla ilgili başlangıçlar yaşatacaktır. 

Yeni ay'a Merkür eşlik ediyor olacak. Merkür Kova burcunda geleneksel düşüncenin dışında son derece özgün bir düşünüş şeklini ifade eder. Bu yeni ay ile beraber yükselen oğlak enerjisi ve gökyüzündeki kova enerjisiyle beraber; özgün düşünceleri hayata geçirmek isteyebilirsiniz. 

Yeni ay esnasında Jüpiter yöneticisi olduğu yay burcunda gökyüzünde; farklı ufuklara açılarak, yeni fikirler üreterek, maddi kazançlarınızı artırabilirsiniz. Finansal durumunuzla ilgili daha gerçekçi kararlar alıp, harcamalarınızı kontrol altına almak için isteklerinizi bastırabilirsiniz. Yakın çevrenizden ödünç para isteyen kişilere bu dönemde borç vermekten kaçınınız. 

Yakın çevrenizdeki kişilere karşı bastırmış olduğunuz bir öfke durumunuz varsa bu yeni ay ile beraber baskılanmış öfkenize hakim olamayıp patlayabilirsiniz. İkili ilişkilerde, evliliklerde, ortaklıklar da ani beklenmedik kavgalar yaşayabilirsiniz. Sakin ve temkinli olunuz. 

Yakın çevrenizle yapacağınız çalışmalar da yaşayacağınız dönüşümler; yıkıcı, zorlayıcı ve kısıtlayıcı etkilere sahip olabilir. Dönüşmek için yaşanılması gereken ne varsa bu yeni ay ile beraber hayatınıza girmeye başlayacak. Hayallerinize kavuşmak için Anka kuşu misali dönüşmeniz gerekecek. Bir kısım insanlar yeni ay ile beraber işini değiştirecek. Bir kısmı ise iş yerini taşıyacak. 

Evli çiftler; eşinizle konuşma tarzınıza dikkat etmeniz gerekiyor. Kırıcı sözler ilişkinizde derin yaralar açabilir. Eşinize karşı takıntılı davranışlardan kaçınınız. 

Yeni ay esnasında Ay düğümleri; Mars, Uranüs ve Neptün gezegenlerinden olumsuz açılar almakta. Bu süreç Güney Ay Düğümünü bırakmanız gereken bir süreçtir. Artık geçmişte yaşadıklarınızı bırakmanız için; duygusal ihtiyaçlarınızın farkına varmalısınız ve başka insanların duygusal ihtiyaçlarına saygı göstermelisiniz. Artık her şeyden kendinizi sorumlu hissetmekten vazgeçin. Her şeyi kontrol etme duygusunu bir kenara bırakın. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar