• BIST 96.861
  • Altın 238,344
  • Dolar 5,8057
  • Euro 6,5299
  • İstanbul 14 °C
  • Ankara 10 °C
  • İzmir 17 °C

559 Şehit Yakını, Gazi Ve Gazi Yakınının Atama Kurası Gerçekleştirildi

559 Şehit Yakını, Gazi Ve Gazi Yakınının Atama Kurası Gerçekleştirildi
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, 559 şehit yakını, gazi ve gazi yakınının atama kurasının, bugün Devlet Personel Başkanlığı'nda noter huzurunda...

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, 559 şehit yakını, gazi ve gazi yakınının atama kurasının, bugün Devlet Personel Başkanlığı'nda noter huzurunda gerçekleştirildiğini bildirdi.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, 3713 sayılı Kanunun ek 1'inci maddesine göre Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nca hak sahibi olduğu tespit edilerek Devlet Personel Başkanlığı'na bildirilen 559 şehit yakını, gazi ve gazi yakınının atama kurasının, 27 Mart 2017 Pazartesi günü Devlet Personel Başkanlığı'nda noter huzurunda gerçekleştirildiği belirtilerek, "Hak sahiplerinin atama teklifleri yapılırken, atanmayı istedikleri ilk il tercihleri ile öğrenim durumları dikkate alındı. 559 istihdam hakkı sahibinden; 287'sinin öğrenim durumları itibariyle ihraz ettikleri unvanlar esas alınarak öğretmen, hemşire, mühendis, tekniker, teknisyen, çocuk eğiticisi gibi memur kadrolarına, 270'inin hizmetli kadrolarına, 2'sinin ise işçi kadrolarına atama teklifleri yapılmıştır. Atananların 362'si erkek, 197'si ise kadın olarak gerçekleşti. Bakanlıklar, bağlı ve ilgili kuruluşlar, kamu iktisadi teşebbüsleri, üniversite ve belediyeler olmak üzere toplam 83 kamu kurum ve kuruluşuna atama teklifi yapıldı. İlgililer atama teklif sonuçlarına 27 Mart 2017 günü saat 15.00 itibariyle www.dpb.gov.tr adresinden ulaşabilecek" denildi.

İlgililerin atama işlemleri, yazıların kurumlara ulaşmasından itibaren başlayacak olup bundan sonraki süreçte istihdam hakkı sahiplerinin, kurumların atama işlemlerini tamamlamalarını müteakiben kendilerine tebliğde bulunmasını beklemeleri gerekecek.

Kaynak : İHA

Kaynak: Haber Kaynağı
Diğer Haberler
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2011 Ulusal Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim