85 TL'den fazla faturanız varsa hemen bunu yapmalısınız büyük kazanç elde ediliyor

85 TL'den fazla faturanız varsa hemen bunu yapmalısınız büyük kazanç elde ediliyor

Eğer elektrik faturanız yüksek geliyorsa hemen bunu yapmalısınız! Şirketinizi değiştirirseniz kazançlı çıkabilirsiniz! Peki bu nasıl yapılacak?

Son dönemlerde herkes yüksek gelen elektrik faturalarından isyan ediyor. Ancak yüksek fatura sorununa bir çözüm var. Bir çok kişi bu bilgilerden habersiz olunca yüksek fatura kurbanı olmaya devam ediyorlar. Bu yöntemler sayesinde hem tasarruf edebilecek hemde yüksek fatura sorununa çözüm bulabileceksiniz! İşte bilmeniz gereken her şey!..

Elektrik faturalarınız yüksek geliyorsa hemen tedarikçi şirketi değiştirin. O şirkete ödeceğiniz teminatı geri alacak ve yeni şirkete teminat ödemeyeceksiniz bu yolla 4 aylık fatura bedeliniz cebinizde kalacak.

Elektrik fiyatlarına gelen zamlar vatandaşı tasarruf yolları aramaya itti. Pandemi nedeniyle evde kalanların sayısı artınca enerji kullanımı da arttı. Faturalarınız kabarıyorsa yapmanız gereken bazı bilgiler var. 

Encazip.com adlı site bu konuyla ilgili bazı bilgiler vermiş.. Uyarılar gerçekten işe yarayan türden

En pahalı elektriğin akşam 5 ile gece 10 da olduğunu belirten site bu saatlerde fazla enerji harcanmamalı diyor.. 

Kullanmadığınız cihazların fişinin çekilmesi gerektiğini belirten site bu yolla yüzde 2 civarı tasarruf edildiğini belirtmekte..

Çamaşırların 60 yerine 40 derecede yıkanarak yüzde 55 tasarruf edileceğini belirtiyor

Tasarruf ampülleri normal ampüllere göre yüzde 20 daha kazanç sağlar

Su ısıtıcılarınız mutlaka filtreli olsun kireçleri temizlerseniz daha az elektrik harcar. Ayrıca ev doğalgazlıysa ocakta ısıtmak daha mantıklı tasarruflu

Saç kurutma makinesi çok fazla elektrik harcar kullanmayın kışın kullanacaksanız havlu ile saçınızı iyice kurulayıp öyle kullanın

Çift pencereli evde oturun daha çok tasarruf sağlanır

Buzdolabının arkası boş olsun hava alsın. iç ortam sıcaklığı ise 3-7 derece olsun

Tasarruflu eşyaları kullanmaya dikkat edin

TÜRKİYEGAZETESİ-ENCAZİP.COM-ULUSALPOST