AB Savunma Bakanları Toplantısı'na Bir Bakanın İhmali Damga Vurdu

AB Savunma Bakanları Toplantısı'na Bir Bakanın İhmali Damga Vurdu

Hollandalı gazeteci Daniel Verlaan, AB Savunma Bakanları Konsey Toplantısı'na ait video konferansa ait katılım bilgilerinin Hollanda Savunma Bakanı Ank Bijleveld'in ihmali sonucu ulaşarak basına kapalı gerçekleştirilen toplantıya izinsiz katıldı.

Hollandalı gazeteci Daniel Verlaan, Avrupa Birliği (AB) Savunma Bakanları Konsey Toplantısı'na ait video konferansa ait katılım bilgilerinin Hollanda Savunma Bakanı Ank Bijleveld'in ihmali sonucu ulaşarak basına kapalı gerçekleştirilen toplantıya izinsiz katıldı.

Toplantıya ülkesini temsilen katılan Hollanda Savunma Bakanı Bijleveld'in sosyal medya hesabı üzerinden yanlışlıkla söz konusu toplantının linklerini ve şifresini paylaştı. Hollandalı Bakanın paylaşımını göre Verlaan, link ve şifreyi kullanarak toplantıya bağlanmayı başardı.

Toplantıya başkanlık eden AB Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Josep Borrell, gazeteciyi uyararak, "Gizli bir toplantıya katıldığınızı ve bunun bir suç olduğunu biliyorsunuz değil mi? Polis gelmeden bir an önce çıksanız iyi olur" dedi.

Borrell'in uyarısının ardından Hollandalı gazeteci, "Evet, özür dilerim. Ben Hollandalı bir gazeteciyim. Toplantınızı böldüğüm için üzgünüm. Şimdi çıkıyorum" karşılığını vererek toplantıdan ayrıldı.

Kaynak:Haber Kaynağı