ABD Başkanı Donald Trump'a bir mecradan daha engel geldi! Trump bu sefer ne yaptı?

ABD Başkanı Donald Trump'a bir mecradan daha engel geldi! Trump bu sefer ne yaptı?

Geçtiğimiz günlerde ABD Başkanı Donald Trump'ın twitter hesabına erişim yasağı getirilmişti. Trump'ın bu sefer ise başka bir hesabına erişim engeli kondu. Rahat durmayan Trump'ın hangi hesabı askıya alındı?

Facebook ve Twitter hesaplarının askıya alınmasından sonra video paylaşım platformu Youtube da Donald Trump'ın hesabına erişim engeli koydu. Kongre baskını sonrası saldırgan ve şiddete teşvik edici paylaşımlar yapan Trump'ın sosyal medya hesapları bir bir askıya alınıyor...

Yedi gün engeli var

Google'ın satın aldığı ünlü paylaşım platformu YouTube, Amerikan Başkanı Trump'ın 2,77 milyon takipçili hesabını askıya aldı. Şirketin açıklamasına göre, kanalda bulunan bir video YouTube'un şiddeti kışkırtma politikasını ihlal ediyor. Bu sebep ile ABD Başkanının söz konusu videosu kanaldan kaldırılırken hesaba yedi gün erişim yasağı kondu. 

Süre uzatılabilir bile...

ABD Başkanı Trump'ın şiddeti kışkırtan paylaşımları nedeniyle erişim yasağı konan twitter ve facebook hesaplarına bir de youtube hesabı eklendi. Trump'ın kongre baskını olaylarında ve sonrasındaki kışkırtıcı paylaşımları nedeniyle askıya alınan youtube hesabı, şimdilik yedi gün olarak duyurulsa da süreç daha da uzatılabilir. Yapılan açıklamaya göre, kanal daha önce pek çok ihtar almıştı.

Devir teslim törenine kadar uzayacak...

Twitter DOnald Trump'ın hesabını geçici olarak askıya alsa da, haftasonu yaptığı açıklamada hesabı kalıcı olarak askıya aldığını duyurmuştu. 

Önceki haftalarda kapanan 88 milyon takipçisi bulunan hesaba şuan erişim yok. Twitter yönetimi konu ile ilgili olarak Trump'ın cuma günü yayınlamış olduğu son iki mesaj üzerine şiddete teşvik suçuyla hesabı askıya alındığını duyurmuştu.

Facebook ve Instagram da Trump'ın hesaplarını kapatmıştı. Facebook'un kurucusu olan Zuckerberg, Trump'ın hesabına en az iki hafta süre daha erişim yasağının uygulanacağını söylemişti. Devir teslim törenine kadar bir olay yaşanmaması için Trump facebook ve instagram hesaplarına erişeyemeyecek.