ABD'de Gerilimi Tırmandıran Olay! Bir Deniz İneğinin Üzerine 'Trump' Yazılması Yetkilileri Harekete Geçirdi

ABD'de Gerilimi Tırmandıran Olay! Bir Deniz İneğinin Üzerine 'Trump' Yazılması Yetkilileri Harekete Geçirdi

ABD'nin Florida eyaletinde bir deniz ineğinin üzerine 'Trump' yazılması, ABD Balık ve Yaban Hayatı Servisi yetkililerini harekete geçirdi.

ABD'nin Florida eyaletindeki Homosassa Nehri'nde bir deniz ineğinin üzerine 'Trump' yazılması yetkilileri harekete geçirdi. Çirkin saldırıyı yapanların peşine düşüldü.

ABD'nin Florida eyaletindeki Homosassa Nehir'nde bir deniz ayısının derisine zalimce kazınarak 'Trump' yazıldığı görülen bir video ortaya çıktı. ABD Balık ve Yaban Hayatı Servisi, ortaya çıkan bu olayın şüphelilerini bulmak için soruşturma başlattı. Deniz ineğinin sırtına 'Trump' yazısını kazıyan kişinin yakalanması için 5 bin dolar para ödülü belirlendi.

Biyolojik Çeşitlilik Merkezi Florida Direktörü Jaclyn Lopez konuya ilişkin yaptığı açıklamada, "Nesli tükenmekte olan türler zarar verilecek reklam panoları değildir. Deniz ineğinin başına gelenler yanlış ve kanuna aykırıdır. Suçlu taraf sorumlu tutulmalıdır" diyerek isyan etti.

Nesli tükenme tehlikesiyle karşı karşıya olan deniz ineğine zarar vermek eyalet ve federal yasalarınca yasa dışı sayılıyor.

Homosassa Nehri üzerinde tekne turuna çıkan bir kişinin durumu fark ederek kaydettiği görüntüde, deniz ineğinin sırtına büyük harflerle kazınarak 'Trump' yazıldığı ortaya çıktı.

 

Kaynak:Haber Kaynağı