ABD’de Şaşırtan Keşif Gerçekleşti’ Kimsenin Tahmin Edemeyeceği Arazide bulduğu şey şaşırttı..

ABD’de Şaşırtan Keşif Gerçekleşti’ Kimsenin Tahmin Edemeyeceği Arazide bulduğu şey şaşırttı..

ABD’nin Utah eyaletinde helikopterle yol devriyesi yapan polis ekibi, Amerikan yaban koyunu popülasyonunu kontrol etmek için yetkililerle ücra arazilerde göreve çıktı.

Ücra arazide gezen ekip, tanımlanamayan bir cisim fark etti. Parlak ve metal görüntüsü sayesinde dikkatleri üzerine toplayan cismin yanına inen ekip, cismin monolit sütun olduğunu fark etti.

Yaklaşık olarak 3 metre boyu olduğu tahmin edilen monolit sütunun toprağa gömülü olduğu fakat oraya sonradan yerleştirildiği ihtimalinin üzerinde durulmaktadırlar.

Ekip buldukları monolit sütun ile alakalı sosyal medya üzerinden paylaşımda bulunsa da sütunu bulmaya çalışacak olanların arazide hayatını riske atmamaları için sütunun yeri ile alakalı bilgiler gizli tutuldu.

‘A SPACE ODYSSEY HAYRANI OLABİLİR’


Yerel kanal olan KSLTV’ye konuşma yapan helikopterin pilotu, ‘’Bunca yıldır bu bölgede uçuş yapmaktayım, şu ana kadar karşılaştığım en tuhaf cisim. Tam sütunun üzerinden geçerken ekipte bulunan bir biyolog o sütunu fark etti ‘Hey dön hemen, hemen gidip onun ne olduğuna bakmamız gerek.’ dedi.

Yeni bir sanatçının eseri ya da 2001: A Space Odyssey filminin hayranı olabilir’’ şeklinde konuşma yaptı.

Sosyal medyada ve olayın farkında olan birçok kişi ona karşı büyük merak gösterdi. Nasıl bir şey olduğu hakkında tartışmalar, sosyal medyada yerini aldı. Devriye sırasında polislerin ve devriyedeki ekibin dikkatini çeken monolit sütun hakkında birçok farklı tahminde olmaktadır.

ABD’de gündem olan bu olay, sadece ülkede değil birçok farklı ülkede de merak ve heyecan konusu olmuştur. Sosyal medya üzerinde sütunun konumundan bahsedilmeden hakkında bilgi paylaşılması durumu da insanları oldukça meraklandırmıştır. Sosyal medya üzerinde büyük ilgi gören sütun hakkında daha fazla bilgi bekleniyor.

İlgili Haberler