Abdullah Gül Atatürk mesajıyla CHP'lileri ayağa kaldırdı CHP'li eski vekil Barış Yarkadaş isyan etti

Abdullah Gül Atatürk mesajıyla CHP'lileri ayağa kaldırdı CHP'li eski vekil Barış Yarkadaş isyan etti

Adı CHP'nin adayları arasında sürekli gündeme gelen Abdullah Gül yayınladığı 29 Ekim mesajıyla CHP'lilerin tepkisini çekti en sert tepkiyi Barış Yarkadaş gösterdi..

Eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül 29 Ekim mesajıyla CHP'lileri kızdırdı. Abdullah  Gül mesajında Atatürk vurgulu ifadeler kullandı.

Abdullah Gül tarafından paylaşılan mesaja en sert tepki Barış Yarkadaş'dan geldi. Abdullah Gül tarafından yayınlanan mesaj şu şekildeydi: 

"Cumhuriyetimizin kuruluşunun 97. yıldönümünde herkesin Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyor, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve Milli Mücadele kahramanlarımızı minnetle anıyorum."

Bu sözleri twitter hesabında yeniden paylaşan CHP'li eski vekil Barış Yarkadaş isyan etti ve şunları yazdı:

 "Seçim tarihi yaklaştıkça, Abdullah Gül de Atatürk sevgisini 'abartıyor.' Keşke bu sözleri inanarak yazdığından şüphe duymasaydık. Ancak yazan da okuyan da gerçeği biliyor. Abdullah Gü'ün bu twitleri beyhude bir çabadan öteye geçmez, çünkü hiçbir CHP'li Abdullah Gül'e oy vermez."

Barış Yarkadaş'ın eleştirileri elbette sadece bununla sınırlı kalmadı. Ardından  şunları yazdı.. 

Yarkadaş ardından da şu notu düştü: "Ne yaparsan yap ne yazarsan yaz; seni CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı yaptırmayacağız. 29 Ekim 2020 - Perşembe..."

Barış Yarkadaş'ın bu paylaşımı çok sayıda kişi tarafından paylaşılırken Kemal Kılıçdaroğlu'na isyan edenlerde görüldü.

Zira Kılıçdaroğlu daha önce yaptığı açıklamada AKP'liler için Abdullah Gül'ün adaylığıyla ilgili bir soruya neden Abdullah Gül'den bu kadar korkuyorlar diye açıklama yaparak Gül'ün adaylığına açık kapı bırakmıştı.

Anlaşılan o ki seçim yaklaştıkça CHP'de Abdullah Gül gerilimi tırmanacağa benziyor..