• BIST 108.136
  • Altın 380,086
  • Dolar 6,8082
  • Euro 7,5754
  • İstanbul 17 °C
  • Ankara 14 °C
  • İzmir 20 °C

Abdüllatif Şener'den Erdoğan'a cevap gecikmedi

Abdüllatif Şener'den Erdoğan'a cevap gecikmedi
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın isim vermeden eleştirdiği eski yol arkadaşlarından CHP Konya Milletvekili Abdüllatif Şener, Erdoğan'a sert eleştirilerde bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın “Bizden ayrılıp CHP’de sığıntı olanlar oldu” açıklamalarına tepki gösteren CHP'li Şener, Erdoğan'a, "Ülkeyi bu duruma nasıl getirdiğinin hesabını herkesin kendisine sorma hakkı vardır. Kendisinin de partiden ayrılanları eleştirmek yerine kendisini hesaba çekmesi lazım" şeklinde cevap verdi

"KENDİSİNİ HESABA ÇEKMESİ LAZIM"

Yeniçağ'ın aktardığına göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarına sert bir dille tepki gösteren Şener, şu ifadeleri kullandı:

“Cümlesine baktığınız zaman cümlenin birinci kısmı beni anlatmıyor ama ikinci kısmında işaret var gibi. Kimse onun partisinden ‘grup kuracağım’ diye ayrılmamıştır. Ama şu var, partinin kurucu kadroları şu anda etrafında yoklar, kimse kalmamıştır ve bu niye böyle diye kendisini sorguya çekmesinde fayda görürüm.


 
Partinin kuruluş kodlarını tamamen terk eden, parti programında yazan, parti programında ne yazıyorsa hepsini tersini politika haline getiren bir insanın niye vaktiyle şu ayrılmış diye, şimdi bunlar ayrılıyor niye etrafında kurucu kadrodan kimse kalmadı diye bir kendisini hesaba çekmesi lazım.

O günden bu güne bakıyoruz, ben bıraktıktan sonra son 10 sene de ekonomiyi krize sokmak Erdoğan hükümetlerinden söz ediyorum önce başbakan olarak sonra da şu anda ki konumuyla memleket kan ağlıyor. Bütün gelir grupları perişan. Dünyanın en yüksek enflasyonu var. Dünyanın en büyük işsizliklerinden biri var. Bütün bunların sorumlusu 18 yıllık bir iktidar döneminden sonra Sayın Erdoğan’dır ve ülkeyi bu duruma nasıl getirdiğinin hesabını herkesin kendisine sorma hakkı vardır. Kendisinin de partiden ayrılanları eleştirmek yerine kendisini hesaba çekmesi lazım.

Benimle veya diğer AK Parti’nin kuruluşuna vücut vermiş insanlarla uğraşacağı yere yani kendisi bir köşeye çekilsin, otursun, tefekkür etsin, 18 yılın muhasebesini yapsın. Laf yetiştirmeye laf atmaya çalışacağı yerde beni de diğer arkadaşları da dinlesin nerede yanlış yaptım diye yanlışlarından vazgeçmeye çalışsın, kendisine bunu tavsiye ederim."

Diğer Haberler
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2011 Ulusal Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim