Abdüllatif Şener'in Devlet Bahçeli iddiası Ankara gündemini sarstı!

Abdüllatif Şener'in Devlet Bahçeli iddiası Ankara gündemini sarstı!

Eski Başbakan Yardımcılarından olan CHP Milletvekili Abdüllatif Şener gündemi sarsacak açıklamalarda bulundu. Şener'in açıklamaları Ankara gündemini sarstı..

Yaptığı çıkışlarla adından sıkça söz ettiren ve AKP'nin eski kurucularından olan Abdüllatif Şener Cumhur ittifakıyla ilgili olay iddialarda bulundu. Abdüllatif Şener'in iddiası gerçekleşirse Türkiye erken seçime gidecek ve bu kararı Bahçeli verecek. Öte yandan AKP'ye verilen MHP desteğiyle ilgilide oldukça çarpıcı iddialarda bulundu.

Bizim TV canlı yayınındaki bu bomba iddialar uzun süre konuşulacak türden...

GERÇEK GÜNDEM - CHP Konya Milletvekili Abdüllatif Şener, Bizim TV'den Oya Lale Özan Arslan'a MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin Erdoğan'a ve AKP hükümetine desteğiyle ilgili çarpıcı bir iddiada bulundu.

CHP'li Abdüllatif Şener, arka arkaya bomba iddialarda bulundu. MHP lideri Devlet Bahçeli’nin Erdoğan ve AKP’den desteğini çekmesine çok az kaldı diyen Abdüllatif Şener buna ilişkin geçmişte yaşanan çarpıcı bir örneği de paylaştı.

ŞENER: 'BAHÇELİ DESTEĞİMİ ÇEKİYORUM' DEYİP SEÇİME GİRME HAZIRLIĞINDA
"Şimdiye kadar kimsenin yapmadığı bir yorumu yapmak istiyorum" Abdüllatif Şener'in açıklamaları şöyle:

"Bence Sayın Bahçeli, bu kadar zor ve kötü koşullarda Sayın Erdoğan ve hükümetinin ülkeyi bu kadar kötü yönettiği bir dönemde hala destek açıklamaları yapmak suretiyle şu noktaya gelmiştir; 'En kötü döneminde ülkeyi yönetirken, yönetim kurallarının tamamına aykırı bir tarzı benimsediğim bir dönemde bile umutla... Acaba düzelir misin şimdi? Diye, umutla çaba harcadım. Ama bak iflah olmuyorsun.

Yola girme istidadı göstermeyen, iflah olmayacağını defalarca test ettiğim bir hükümetin arkasında artık duramam, desteğimi çekiyorum' diye seçime girme hazırlığındadır bence."

BAHÇELİ DESTEK VERİP SEÇİME Mİ GİRECEK?
CHP'li Şener'in flaş iddiasının ardından Oya Lale Özan Arslan, "Sayın Bahçeli ve MHP, bir yere kadar destek verip ondan sonra desteğini çekip seçime mi girecek?" sorusuna Şener, "Evet, çünkü tecrübe çok önemlidir. Bu konuda hepimizden daha fazla tecrübeli olan kişi Sayın Bahçeli'dir" dedi.

"Şener Bahçeli’nin bu kararı vermek için o güne kadar her türlü desteğe devam edeceğini ardından da bu kararı vereceğini belirtti.

ŞENER'DEN ERKEN SEÇİMİ TAHMİNİ
Önümüzdeki seçimin ne zaman olduğuna ilişkin soruyu da yanıtlayan Şener özellikle son dönemde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ülkeyi yönetemediğini ve bir erken seçimin gelmekte olduğunu belirtti. Erken seçim içinde 2021 ikinci yarısı tarihini verdi.