Açık Öğretim Lisesi Öğrencilerinin beklediği Karar Nihayet Çıktı!

Açık Öğretim Lisesi Öğrencilerinin beklediği Karar Nihayet Çıktı!

Uzun zamandır tartışılan Açık Öğretim Lisesi sınavları hakkında karar nihayet çıktı. Karara göre, Açık Öğretim Lisesi sınavları...

Uzun zamandır tartışılan Açık Öğretim Lisesi sınavları hakkında karar nihayet çıktı. Karara göre, Açık Öğretim Lisesi sınavları ile ilgili bir açıklama yapıldı.

Ertelenmişti!

Açık Öğretim Lisesi sınavları 5-6 Aralık 2020 tarihinde yapılacaktı ancak koronavirüs hayatın her alanını etkilediği gibi Açık Öğretim sınavlarını da etkilemişti ve sınavlar ertelenmek zorunda kalmıştı.

Açık Öğretime kayıtlı yüzbinlerce insan sınav yapılıp yapılmayacağını merak ediyordu. Sosyal medyada defalarca gündem olan ve her fırsatta sınava girmek istediğini belirten yurttaşlar için bugün Milli Eğitim Bakanlığı'nın sitesinden bir duyuru yapıldı. Duyuru da; 

"2020/2. Dönem yeni kayıt ve kayıt yenileme tarihleri belirlenerek en kısa sürede paylaşılacaktır. Açık Öğretim Lisesi ile ilgili tüm bildirimler için web sitemizi takip etmeniz önemle rica olunur. Resmi kaynaklar haricinde yapılan bilgi ve belge paylaşımlarına itibar etmeyiniz." denildi.

2. dönem kayıt yenileme ve kayıt yapılacağını duyan Açık Öğretim öğrencileri ertelenen sınavların yapılacağını düşünmeye başladı. 

Ancak 4-31 Ocak arasında yapılması planlanan kayıt yenileme ve yeni kayıt işlemleri de henüz 1. dönem ders sınavları yapılamamış olması sebebiyle daha ileri bir tarihe ertelenecek gibi gözüküyor.

135 Bin Öğrenci Beklemede

Açık Öğretim Lisesine kayıtlı tam 135 bin öğrenci yapılacak sınav tarihlerinin açıklanmasını bekliyor. Aralarında son dönemde hatta son birkaç derste olanlar var. Mezuniyetini daha fazla ertelemek istemeyen AÖL öğrencileri sınav tarihlerinin de en kısa sürede açıklanmasını bekliyor..